Фіброміалгія може бути результатом аутоімунних проблем

116

Вчені з Великої Британії з’ясували, що фіброміалгія є захворюванням імунної системи, а не головного мозку, як вважалося раніше. Своє дослідження вони опублікували у виданні Journal of Clinical Investigation.Хронічний біль - ведення пацієнтаПовідомляється, що нове відкриття вчених показало, що багато симптомів синдрому фіброміалгії (FMS) провокуються антитілами, які збільшують активність чутливих до болю нервів по всьому тілу. Дослідження проводили науковці з Інституту психіатрії, психології та нейробіології Королівського коледжу Лондона у співпраці з університетом Ліверпуля і Каролінським інститутом.

Науковці зазначають, що підвищена больова чутливість, м’язова слабкість, зниження рухливості й зменшення кількості дрібних нервових волокон в шкірі (типові симптоми для FMS), є наслідком антитіл пацієнта.

Дослідники вводили мишам антитіла від людей, що живуть з FMS, і спостерігали, що у мишей швидко розвивалася підвищена чутливість до тиску і холоду, а також знижувалася сила захоплюваного руху. Миші, яким вводили антитіла здорових людей, не постраждали. Вчені зробили висновок, що антитіла пацієнта значно впливають на захворювання.

Вчені додали, що миші, яким вводили антитіла до фіброміалгії, видужували через кілька тижнів, коли антитіла виводяться з організму.

Дане відкриття свідчить про те, що методи лікування, які знижують рівень антитіл у пацієнтів, можуть виявитися ефективними. Такі методи терапії вже доступні і використовуються для лікування інших захворювань, викликаних аутоімунними антитілами.

За словами Девіда Андерсона, головного автора дослідження, дана робота допомогла встановити, що фіброміалгія є аутоімунним захворюванням. Він додав, що це може змінити погляди на захворювання та сприяти більш ефективному лікуванню пацієнтів.

«Наша робота відкрила зовсім нову область терапевтичних можливостей і повинна дати реальну надію пацієнтам з фіброміалгією», – сказав він.

За поточними оцінками дослідників, принаймні один з 40 людей страждає від FMS у всьому світі (80% з яких – жінки). Зазвичай хвороба характеризується широко поширеним болем у всьому тілі, а також втомою і пригніченим емоційним станом. Найчастіше захворювання розвивається у віці від 25 до 55 років, хоча діти також можуть хворіти на фіброміалгію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я