Евакуація з Уханю: коли, як і куди доставлять українців

452

Евакуація наших громадян з епіцентру епідемії коронавірусу — китайського міста Ухань, що вже другий місяць знаходиться в повній ізоляції через карантин, запланована на четвер, 20 лютого.

Евакуація українців з Китаю

В МОЗ та МВС розповіли про деталі цієї операції, так за словами чиновників, евакуюватимуть лише людей без ознак захворювання, та лише в разі їх згоди на двотижневий карантин.

«Евакуація відбудеться згідно з усіма рекомендаціями ВООЗ. На борт літака зможуть потрапити тільки ті українці, які не мають симптомів захворювання та пройдуть в аеропорту медичний контроль», — зазначила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

На борту також будуть присутні українські медики, які супроводжуватимуть евакуйованих, а в подальшому перебуватимуть разом з громадянами в місці ізоляції та проводитимуть медико-санітарне спостереження за ними. Всього людей, які потребують обсервації на сьогодні близько ста: це евакуйовані особи, 18 членів екіпажу літака, 3 медики, 4 працівники ДСНС та по 2 працівники Державної митної служби України та Державної прикордонної служби України.

Також в МОЗ запевняють, що всі члени екіпажу літака та спеціалісти із супроводу, що доправлятимуть українців з Китаю на Батьківщину, забезпечать усіма необхідними засобами індивідуального захисту, а сам літак пройде обов’язкову дезінфекцію після повернення в Україну.

Всього доправити додому планують до 50 українців та ще 36 іноземців, сповістив вчора Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. За його словами, до України за допомогою в евакуації своїх громадян звернулись уряди: Норвегії, Ізраїлю, Білорусії, Іспанії, Чорногорії, Аргентини, Домініканської Республіки, Еквадору, Коста-Ріки, Панами та інших країн.

Аваков також повідомив, що «всі члени екіпажу та супроводжуючі перебуватимуть у костюмах біозахисту. Літак буде розділений на зони. Пасажири забезпечуватимуться їжею, засобами особистої гігієни та санітарними засобами, в тому числі – медичними масками, які будуть змінюватися під час польоту». 

Крім того, перед посадкою в літак у всіх пасажирів перевірятимуть температуру тіла, якщо в когось визначать показники вищі за 37,2 градуси, то людина буде знята з рейсу та передана на діагностику та лікування до місцевих лікарень в Китаї.

Після прибуття, пасажири пройдуть всі необхідні прикордонні та митні перевірки прямо в літаку, що буде розміщений на окремій стоянці на литовищі. Літак, місце стоянки та навіть трап пройдуть обов’язкову дезінфекцію, в літаку також повністю замінять всі фільтри кондиціонування повітря в салоні.

Після необхідних перевірок, евакуйовані будуть чотирма автобусами направлені до місця проходження карантину. Точні координати та дані про карантинну зону не повідомляються. 

В МВС розповіли, що територія закладу буде закрита для відвідувань, а особи під час карантину будуть забезпеччені всім необхідним та перебуватимуть під наглядом лікарів та охороною силовиків на протязі 14 днів.

Схема розміщення евакуйованих осіб під час карнтину
Схема розміщення евакуйованих осіб під час карнтину

«Приміщення з евакуйованими будуть посилені – буде утворене подвійне кільце захисту, охорони та знезараження. До охорони цієї території буде задіяно щодобово 47 співробітників – 30 поліцейських і 17 військовослужбовців Національної гвардії України. Чергуватимуть піші патрулі, автопатрулі, функціонуватиме контрольно-пропускний пункт і система відеоспостереження, поряд працюватиме Цілодобовий об’єднаний ситуаційний центр МВС», – наголосив Арсен Аваков.

Джерело: МВС та МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я