Експеримент: журналіст двічі проїхався між областями без COVID-документів

44

В Україні журналісту вдалося скористатися міжобласним транспортом без пред’явлення документів про вакцинацію або довідки про негативний результат ПЛР-тесту. Про це йдеться у сюжеті ТСН.В Україні з 21 жовтня діють нові правила для міжобласних транспортних перевезень – людина має пред’явити COVID-сертифікат або негативний результат ПЛР-тесту. Журналіст, який брав участь в експерименті, мав їх, але для поїздки підготував інформацію з мобільного застосунку «Хелсі». Повідомляється, що дані про щеплення у застосунку є, але вони не вважаються офіційним документом.

Свій маршрут журналіст розпочав із залізничної станції «Ставище», що на Житомирщині, та відправився електричкою «Житомир-Київ».

Після посадки за 30 хвилин підійшла провідниця без маски та продала квиток журналісту без вимоги показати COVID-документи – він успішно проїхав з «помаранчевої» зони у Житомирській області до Києва.

Зазначається, що журналіст вирішив повернутися на Житомирщину автобусом.

«Експеримент на межі провалу. Телеоператору на двох автостанціях столиці не продали квитки, бо не було куди… Як виявилося, з початком транспортних обмежень, чимало перевізників в усій країні були змушені скасовувати рейси. Їм світить серйозний штраф – до 170 тисяч гривень за невакцинованих пасажирів у салоні. Не їдеш – не ризикуєш», – йдеться у сюжеті.

Взяти пасажирів, якщо вони мають COVID-документи, погодився один з водіїв. Представник ЗМІ показав йому дані про щеплення у застосунку «Хелсі». За годину ніхто з поліцейських не підійшов до автобуса для перевірки документів про вакцинацію у пасажирів.

Журналіст зазначив, що дорогою невакциновані пасажири двічі просилися до маршрутки, але водій їх не взяв.

Повідомляється, що в результаті експерименту журналіст зміг скористатися міжобласним транспортом без пред’явлення COVID-сертифікату або ПЛР-тесту.

Нагадаємо, що на порталі державних послуг «Дія» розпочали тестування нових видів цифрових сертифікатів – документів з результатами ПЛР-тестів і цифрових сертифікатів для осіб, які перехворіли на коронавірус.

Раніше Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що 30% дорослого населення в Україні вже вакцинувалися проти COVID-19. Станом на 23 жовтня повний курс імунізації пройшли майже сім мільйонів українців.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я