Експерт повідомив, чи загрожує Україні спалах COVID-19 в середині літа

76

Експерти не виключають, що влітку в Україні може статися ще один спалах коронавірусної інфекції. Таку інформацію сповістив Юрій Ганиченко, очільник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE), повідомляє УНІАН.Як відрізнити COVID-19 від грипу?Фахівець наголосив, що у випадку появи в Україні «індійського» штаму SARS-CoV-2 або при зростанні присутності «британського» та «південноафриканського» варіантів, в середині літа може статися сплеск захворюваності на коронавірус.

Експерт під час онлайн-презентації результатів аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення COVID-19 додав, що наразі в Україні триває спад захворюваності. За його словами, добове число госпіталізацій з кожним днем стає найнижчим у 2021 році.

«Темпи спадання стабільно високі – мінус 25% на тиждень», – підкреслив керівник KSE.

Ганиченко додав, що показники летальності через коронавірус також зараз знаходяться на мінімальному рівні у 2021 році.

Він не виключив впливу зовнішніх факторів ризику, які можуть спричинити спалах захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні. Експерт навів приклад Великої Британії, де при значному рівні імунізації дорослих (понад 60%)  принаймні однією дозою, наразі почалося збільшення захворюваності. Експерт сказав, що це є актуальним і для України.

Фахівець зазначив, що зовнішні чинники в Україні можуть вплинути на тренд зі спадання захворюваності та викликати її підйом.

Ганиченко відзначив, що зараз в Україні захворюваність проходить за «середнім» сценарієм, який означає до 55 000 померлих від COVID-19 станом на кінець червня. Він доповнив, що за більш точним прогнозом експерти очікують до 53 000 летальних випадків на кінець першого півріччя 2021 року.

Очільник KSE прогнозує, що у наступному кварталі одним із серйозних факторів невизначеності, що буде впливати на подальший розвиток захворюваності на коронавірус, є присутність більш поширених штамів.

Раніше Юрій Ганиченко повідомляв, що кампанія з вакцинації громадян проти COVID-19 в Україні проходить в десять разів повільніше, ніж в у європейських країнах.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я