ДОСВІД УКРАЇНИ ОЦІНИЛИ ЯК УСПІШНИЙ

1221

Глобальний фонд боротьби зі СНІДом вважає, що досвід України щодо профілактики ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків має використовуватися і в інших країнах. Про це йдеться у звіті Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за 2012 рік «Стратегічні інвестиції для досягнення впливу».
Україна, як одна зі 151 країни-реципієнта коштів Глобального фонду, отримуючи менше 1% грантового бюджету, за підсумками впровадження профілактичних програм увійшла до четвірки держав, на прикладі яких Глобальний фонд сьогодні ілюструє здобутки в боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Про це йдеться у Звіті про результати роботи Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за 2012 рік — «Стратегічні інвестиції для досягнення впливу».Згідно зі звітом, у період між 2005 та 2011 роками профілактичними програмами було охоплено понад 160 тис. споживачів ін’єкційних наркотиків. Таким чином, поширеність ВІЛ у цій групі значно зменшилася.
Крім того, у Стислому підсумковому викладі звіту за 2012 рік ідеться про перші результати нової стратегії Глобального фонду на 2012-2016 роки, спрямованої на забезпечення максимальної ефективності шляхом вдосконалення стратегічного інвестування з метою досягнення впливу. Розділ «Інвестиції для досягнення впливу» ілюструються на прикладі кількох підтриманих Україною програм.
Завдяки гранту Глобального фонду Україна зусиллями одного з реципієнтів — «Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД» — розробила та впровадила використання спеціальної програми для моніторингу надання послуг із профілактики ВІЛ для уразливих груп, що передбачає звітування у реальному часі. Це програмне забезпечення використовують більш як 150 неурядових організацій в Україні, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Малайзії і Таджикистані. Отже, найкращі практики, які розробили українські фахівці за підтримки Глобального фонду, починають широко застосовуватися поза межами України, зокрема у країнах Східної Європи та Центральної Азії.
Нагадаємо, що функцію координації та контролю за виконанням грантових угод між Глобальним фондом та Україною взяла на себе Національна рада з питань туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, Секретаріатом якої є Держслужба України із соцзахворювань. У період між 2005 та 2010 роками Глобальний фонд забезпечував 35% загального фінансування протидії ВІЛ в Україні та 72% фінансування, наданого Україні з міжнародних джерел. Станом на кінець 2011 року Глобальний фонд профінансував програми на суму 213 млн дол. США, спрямованих на побудову стійкої системи надання комплексних послуг із профілактики груп населення, найбільш уразливих до інфікування ВІЛ, та програми лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ в Україні.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я