Донорські органи почали доставляти в лікарні за допомогою дрона

404

У США протестували новий метод постачання в лікарні органів для трансплантації – вперше в історії хірургам нирку для пересадки привіз літальний апарат.

Органи для пересадки хворим по повітрю тепер можна доставляти без пілота. У США випробували нову технологію, яка покликана врятувати багато життів. Адже відомо, що такий матеріал треба доставляти дуже терміново – зволікання, в прямому сенсі, смерті подібне.

Спосіб доставки донорського органу за допомогою дрона випробували лікарі і дослідники медичного факультету і медичного центру Університету Меріленда. Також залучили і фахівців з інженерної школи. Днями в Балтіморі безпілотний літальний апарат доставив донорську нирку на стіл хірургам, де вже чекала трансплантації пацієнтка з нирковою недостатністю. Це перший подібний випадок в історії. Дослідження проводили у співпраці з некомерційною організацією з закупівлі органів The Living Legacy of Maryland (LLF).

Доктор медичних наук, доцент кафедри в УМСОМ Джозеф Скалеа зазначив, що це новаторський прорив в трансплантації, який вдалося здійснити завдяки співпраці між хірургами, авіаційним управлінням, інженерами, спеціалістами по закупках органів, пілотами, медсестрами і пацієнткою. Він же керував цим проектом і був одним з хірургів, які працювали в той день в операційній. До речі, до цього команда доктора Скалеа стала першою в світі, яка ризикнула випробувати безпілотник в медичних цілях, транспортуючи фізіологічний розчин, кров’яні трубки та інші матеріали між стартовим майданчиком і вертолітним майданчиком лікарні.

Як зазначає доктор Джозеф Скалеа, політ донорської нирки пройшов над густонаселеним районом.

Це нововведення дозволить скоротити час доставки органів, розширити доступ до більшої кількості органів, підвищити безпеку і в кінцевому підсумку поліпшити результати лікування пацієнтів. Адже саме доставка залишається найскладнішою частиною процесу пересадки – час доставки органу залежить від дорогих чартерних рейсів або змін в розкладі рейсів, що іноді призводить до того, що орган затримується в літаку і втрачає життєздатність.

Жінка, для якої доставляли нирку по повітрю, в порядку і вже виписана додому – її відпустили через тиждень спостереження після операції. Її звуть Тріна Гліпсі, їй 44 роки, вона з Балтімора. Останні вісім років вона перебувала на діалізі.


Довідка

Згідно з даними 2018 року з Об’єднаної мережі з обміну органами (UNOS), яка керує системою трансплантації органів в Сполучених Штатах, в черзі на пересадку органів в США знаходилося майже 114 тисяч осіб, свій донорський орган отримали 36 500 пацієнтів. Майже 30 тисяч органів отримали від померлих донорів. Майже чотири відсотки відправлень мали непередбачену затримку в дві або більше годин.

Джерело: Медичний центр Університету Меріленда

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я