Дніпропетровщина: Гострі інфаркти долають у каретах швидкої допомоги

1242

На Дніпропетровщині пацієнтів із гострим інфарктом, життя яких раніше можна було зберегти тільки доставивши у медичний заклад, лікарі рятують прямо у машині «швидкої». Завдяки збільшенню фінансування на медикаменти, бригади «швидкої» були забезпечені дороговартісними препаратами для проведення тромболізису. За друге півріччя минулого року проведено близько 100 таких ін’єкцій.
Директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко зазначив, що вартість однієї такої ін’єкції становить 15 тис. грн — на Дніпропетровщині пацієнти «швидкої» отримують їх безкоштовно.

Із 2013 року вся Україна почала здійснювати системні кроки з покращення роботи служби швидкої допомоги — вступив у дію Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Однак Дніпропетровщина, як один із пілотних регіонів із модернізації охорони здоров’я, вже понад рік працює у цьому напрямку і досягла вагомих результатів. Зокрема, в області у 2012 році у більшості випадків забезпечено доїзд «швидкої» до пацієнта за 10 хв у містах та за 20 хв — у селах.

Надання екстреної та швидкої медичної допомоги населенню Дніпропетровщини здійснюють Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і 6 станцій швидкої медичної допомоги, у складі яких працює 282 бригади «швидкої» (за останні два роки було створено 22 бригади). На базі амбулаторій сімейної медицини області розміщено 136 пунктів тимчасового базування, 45 із яких з’явилися у 2012 році. Завдяки цьому, на Дніпропетровщині вдалося зменшити радіус доїзду до пацієнта у містах із 15 км до 10 км, а в районах — із 50 км до 20 км.

Із 1 січня 2013 року всі станції швидкої медичної допомоги фінансуються з обласного бюджету. Завдяки цьому на Дніпропетровщині діє єдина система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності.
Оновлюється матеріально-технічна база відділень швидкої медичної допомоги: всі карети «швидкої» оснащено GPS-системами, у диспетчерських станціях швидкої медичної допомоги встановлено архіватори мовлення, що записують звернення громадян у «швидку».

Для координації дій бригад «швидкої» в області створюється Єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба, яка дозволить передавати виклики бригадам без участі диспетчерів підстанцій та відділень швидкої допомоги, що значно скоротить час прийому та передачі викликів.
За інформацією Управління преси та інформації Дніпропетровської ОДА

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я