Для науковців медичної галузі відкрито програму «Горизонт 2020» з фондом у 80 млрд Євро

561

1662930Розпочала роботу Комісія Міністерства охорони здоров’я України з оцінки та відбору наукових досліджень і розробок, що здійснюватимуться вищими медичними (фармацевтичними) навчальними зак-ладами, закладами післядипломної освіти та науково-дослідними установами у 2016 р. за рахунок державного бюджету України.

Метою конкурсу є вибір проектів фундаментальних досліджень і прикладних розробок високого наукового та науково-технічного рівня для ефективного використання коштів держбюджету. Усього для участі в ньому від установ та закладів МОЗ України подано близько 200 науково-дослідних розробок.

Першочерговим завданням для науковців галузі є наукове обґрунтування процесів розбудови системи охорони здоров’я відповідно до положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегії сталого розвитку України «Україна — 2020» та програми Європейського Союзу «Європейська стратегія здоров’я — 2020». Голова Вченої медичної ради МОЗ України, академік НАМН України Валерій Запорожан наголосив, що метою наукових досліджень, які виконуватимуться за кошти держбюджету, буде передусім розробка й удосконалення наявних методів діагностики, лікування і, особливо, профілактики найпоширеніших та соціально значущих захворювань: серцево-судинних, онкологічних, туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та цукрового діабету.

Також особливу увагу члени Комісії МОЗ України приділили питанням наукового обґрунтування медичного й реабілітаційного забезпечення воїнів АТО, зокрема тих, що внаслідок поранення стали інвалідами.

За результатами перших днів конкурсу відзначено високий рівень наукових досліджень колективів Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Запорізького державного медичного університету, Національного фармацевтичного університету, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та Інституту серця МОЗ України.

Враховуючи обмеженість бюджетних коштів на наукові розробки, увагу було акцентовано на обов’язковій участі наукових установ і медичних університетів у науковій програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка акумулює до 80 млрд Євро і передбачає створення наукових консорціумів для досліджень у різних сферах. Це реальний механізм залучення грантів й отримання доступу до європейського наукового простору.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я