Дезінформація про COVID-19 призвела до смерті щонайменше 800 осіб, майже 6 000 опинилися в лікарнях, – дослідження

208

Група вчених з Японії, Таїланду, Бангладеш та Австралії провели аналіз фейкової інформації про коронавірусну інфекцію. Дослідники з’ясували, що така інформація спричинила смерть щонайменше 800 людей, більшість з яких загинули через отруєння метанолом або дезінфекторами на спиртовій основі, прийнявши їх за ліки від COVID-19. Своє дослідження науковці оприлюднили у науковому виданні American Journal of Tropical Medicine and Hygiene.

Вчені вивчили 2 276 повідомлень з 87 країн світу 25 різними мовами. Із них 1 856 (82%) виявилися фейковими. Більшість із них мала неправдиву інформацію про природу COVID-19, шляхи передачі захворювання, заходи профілактики, а також способи лікування.

Автори дослідження підкреслюють, що через такі фейки 800 людей померли, а майже 6 тис. опинилися в лікарнях, а ще 60 втратили зір (метанол має такий побічний ефект).

Неправдиві повідомлення у ЗМІ та соцмережах призвели до того, що люди крім алкоголю, в якості «ліків від коронавірусу», вживали коров’ячу сечу, надмірну кількість часнику або вітамінів.

ВООЗ ще з самого початку пандемії коронавірусу звертала увагу на те, що небезпеку несе не тільки COVID-19, але й фейки про це захворювання.

«Ми боремося не лише з епідемією, а й інфодемією. Фальшиві новини поширюються швидше й легше, ніж вірус, і є не менш небезпечними», – наголошував очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус ще в лютому, під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

У ВООЗ виділили таке поняття, як інфодемія – це надлишок інформації (як перевіреної, так і ні), що трапляється під час епідемій. Головна небезпека інфодемії полягає в тому, що вона допомагає поширювати фейки значно швидше та вони досягають більшої кількості людей.

ВООЗ вважає, що подолати інфодемію неможливо. Але це явище можна контролювати за допомогою розповсюдження перевіреної інформації та підлаштування перевірених заходів із протидії вірусу так, аби вони були дієвими для окремих аудиторій.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я