ДЕРЖАВА І БІЗНЕС ПРОТИ РАКУ

1416

У рамках візиту до Національного інституту раку Віце-прем’єр-міністр України—Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова відвідала новий хірургічний корпус, який із 20 листопада цього року запрацював на повну потужність. Він містить два відділення реанімації і 16 унікальних операційних блоків. Операційні забезпечено пересувними діагностичними рентгенівськими системами, апаратами штучної вентиляції легенів та сучасними операційними столами. Устаткування дає змогу підвищити точність діагностики, якість оперативних втручань та розширити терапевтичні можливості лікування злоякісних пухлин. Завдяки цьому майже на 11% збільшуються місця для хворих та на 8% зростає рівень охоплення хворих спеціальним лікуванням.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр відвідала оновлене відділення дитячої онкології, яке приймає близько половини дітей України зі злоякісними новоутвореннями. Його відкриття дозволило суттєво покращити безпеку лікування малюків, застосувати новітні методи хірургічного та променевого лікування, вдвічі збільшити кількість дітей, які підлягають трансплантації стовбурових клітин, також поліпшити психоемоційний стан пацієнтів і їхніх родин та організувати унікальну службу фізичної реабілітації маленьких пацієнтів.

«Будівництво нових сучасних та реконструкція вже діючих кардіологічних центрів, розбудова та модернізація онкологічної служби, створення національної мережі перинатальних центрів — це не декларації і лозунги, а практичні кроки та наочні результати втілюваної в життя державної політики», — підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Вона відзначила, що навіть в умовах обмежених фінансових можливостей Уряд знаходить кошти на втілення амбітних планів. Одним із вирішальних чинників успіху є взаємодія держави та приватного капіталу. Так, у рамках програми «Адресна допомога» дитяче відділення Національного інституту раку давно і систематично підтримує благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». А з лютого 2012 року реалізується проект «Дерево життя», у рамках якого цей фонд оплатив складні операції з ендопротезування для восьми дітей на суму 920 тис. грн та закупив спеціалізований набір інструментів для проведення цих операцій вартістю більше 1 млн грн.

Реалізація проекту створення радіологічного корпусу Національного інституту раку стала теж результатом державно-приватного партнерства і відбувається завдяки фінансовій підтримці благодійних фондів «Розвиток України» Ріната Ахметова та «Шляхи в майбутнє» Василя Хмельницького (загальний бюджет — 20 млн доларів). Партнерство держави і бізнесу в реконструкції та модернізації Національного інституту раку, зауважила Віце-прем’єр-міністр України, дає підстави сподіватися, що онкохворі зможуть отримати найсучасніше лікування та реабілітацію в нашій країні: «Якщо до участі в подібних проектах буде залучено ще більше благодійників, ми неодмінно доб’ємося зменшення показників смертності та інвалідності від цієї страшної недуги. Будь-яка держава не спроможна лише за власний рахунок компенсувати вартість лікування онкохворих. Їхнє обстеження, оперування і реабілітація досить дорогі. І, без сумніву, погано було б, якби ми не шукали партнерів, погано було б, якби вони знаходилися тільки за кордоном, а не в Україні, і дуже добре, що вітчизняний приватний бізнес усвідомлює свою відповідальність і відчуває потребу допомагати», — підсумувала Раїса Богатирьова, наголосивши при цьому, що головний акцент під час впровадження національної стратегії в подоланні раку робиться на профілактиці захворювання.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я