COVID-сертифікати будуть чинними 12 місяців, вакциновані отримають преференції – Ляшко

155

В Україні анонсували продовження терміну дії електронних COVID-сертифікатів у застосунку «Дія» до одного року, а громадяни, які вакцинувалися проти коронавірусу, отримають привілеї. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє ТСН.

Фото: Мінцифри.

В країні термін дії сертифікатів вакцинації вирішили подовжити з шести до дванадцяти місяців. Зазначається, що українці, які зробили COVID-щеплення, матимуть певні преференції під час дії «жовтої» та «червоної» зон адаптивного карантину.

Ляшко підкреслив, що у Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві цифрової трансформації скоро повідомлять про те, яким чином у застосунку «Дія» буде продовжений термін дії COVID-сертифіката.

«Анонсую продовження дії сертифікату на один рік», – додав він.

Керівник відомства зазначив, що імунізовані проти коронавірусу українці вже мають деякі преференції. Зокрема, вони можуть відвідувати спортзали, якщо в країні діятимуть обмеження «жовтого» або «червоного» рівня епіднебезпеки.

За словами Ляшка, власники бізнесу у «жовтій» зоні зможуть обирати, чи будуть вони працювати з обмеженнями, які введенні для такого рівня епідемічної небезпеки, або будуть приймати тільки щеплених осіб.

«У «червоному» рівні епіднебезпеки бізнес зможе працювати лише тоді, якщо прийматиме виключно вакцинованих», – резюмував він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусу. Українці, які зробили COVID-щеплення, отримають деякі привілеї.

Також повідомлялося, що у МОЗ розповіли про покарання за підробку COVID-сертифікату. Лікарю може загрожувати до двох років обмеження волі та позбавлення права займатися медичною діяльністю за підробку сертифікату вакцинації.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я