COVID-19 викликає смертельну хворобу у людей похилого віку — дослідження

161

Коронавірусна інфекція може викликати дегенеративні зміни мозку у літніх осіб, які перенесли захворювання. Про це пише УНІАН з посиланням на MedicalXpress.Незалежно від того, у якій формі люди похилого віку перехворіли на коронавірус, у них зберігався ризик нейродегенеративних захворювань.

Повідомляється, що вчені з Аргентини з’ясували – у літніх людей протягом шести місяців після одужання від COVID-19 спостерігається велика кількість деменційних змін, незалежно від важкості перебігу хвороби.

Слід зазначити, що науковці виявили білки, пов’язані з деменцією, під час іншого дослідження крові у людей похилого віку у Нью-Йорку. У них на ранній стадії коронавірусної хвороби спостерігалися неврологічні симптоми.

У 20% осіб потягом трьох-шести місяців після інфікування виникли проблеми з короткочасною пам’яттю, а у 34% були й серйозні порушення, серед яких проблеми з підбором слів та довготривалою пам’яттю.

Віцепрезидент з медицини та наукових зав’язків з американської Асоціації Альцгеймера, доктор філософії Хізер Снайдер закликала людей похилого віку робити щеплення проти коронавірусної інфекції, щоб захистити мозок від наслідків хвороби.

Нагадаємо, що COVID-19 може викликати широкий спектр психічних і неврологічних порушень у пацієнтів. Особливе занепокоєння викликають дані про появу нейрокогнітивних порушень і розвиток деменції.

Раніше стало відомо, що вчені прогнозують «приголомшливе» зростання випадків деменції у світі до 2050 року.

Також повідомлялося, що психічні та неврологічні розлади все частіше стають наслідками COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я