Чи виправить Уляна Супрун ситуацію в НМУ ім. О. О. Богомольця?

1001

VZ 45-46_2015_Страница_06_Изображение_0003Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» в черговий раз звертає увагу керівника МОЗ України на методи управління першим медичним вишем країни, які призвели до стрімкого падіння рейтингу НМУ ім. О. О. Богомольця та якості освіти. На прес-конференції, котру провели активісти і співробітники НМУ 8 вересня, зокрема стверджувалось: в університеті продовжуються безпідставні звільнення співробітників, включаючи професорів, яких замінюють особами, наближеними до сім’ї ректора Катерини Амосової. У зверненні, яке передано в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляні Супрун ще 13 серпня, викладені результати громадського моніторингу стосовно всіх порушень команди Амосової за час її керування освітнім закладом. За словами активістів, Уляна Супрун вже заявила публічно: «Я готова діяти заради того, аби перевірити і виправити ситуацію в університеті».

Член правління ВМГО «Студентське братст­во» Уляна Ковальчук повідомила, що за зверненням Ольги Богомолець до прокуратури щодо корупції в НМУ, яке супроводжувалося документами на 245 сторінках, порушено нове кримінальне провадження, пов’язане зі зловживаннями Катерини Амосової. «Прокуратура в особі заступника прокурора Анатолія Коржа перевірила матеріали звернення Ольги Богомолець і чітко зазначила, що, згідно з актом Держфінінспекції, службові особи НМУ вчинили розтрату бюджетних коштів на загальну суму 73 млн грн», — повідомила У. Ковальчук.

Крім того, «Студентське братство» оприлюднило результати державного галузевого моніторингу 14 медуніверситетів і трьох зак­ладів післядипломної освіти МОЗ за останні три роки. Документи свідчать, що НМУ перемістився в рейтингах з перших місць на останнє — 17-те. «Якщо в 2013 році НМУ посідав перші-другі місця серед вишів за такими показниками, як навчально-методична, виховна, лікувальна робота тощо, то в рейтингу за 2015 рік він за всіма сумарними показниками — на самому дні, — заявив студент НМУ, активіст організації Роман Романюк. — Адміністрація університету має час на те, щоб заробляти на ньому гроші, але на навчання студентів у неї зазвичай часу не вистачає. Наприклад, з початку навчального року й досі немає постійного розкладу. Він змінюється щодня — раніше такого ніколи не було».

Також у зверненні «Студентського братства» до керівника МОЗ міститься заклик «зупинити «чистку», заплановану ректором НМУ на 18 кафедрах у вересні, яка призведе до звільнення решти незалежних від ректорської «сім’ї» викладачів». Серед таких кандидатів на звільнення — професор кафедри внутрішньої медицини №1, Голова Українського товариства терапевтів В’ячеслав Пєрєдєрій. «Нам, студентам 4-го курсу НМУ, повідомили, що підручник професора В. Пєрєдєрія не рекомендований до вивчення, хоча насправді студенти і викладачі вважають, що він є значно кращим і набагато змістовнішим за заплутану книжку К. Амосової з того самого предмету, але нас змушують вчитися саме по ній», — повідомив Р. Романюк.

Присутній на прес-конференції В’ячеслав Пєрєдєрій розповів, що ректор відмовилася підтримати 15 із 16 його письмових пропозицій щодо розвитку освіти й науки в університеті. Крім того, усупереч нормам академічної етики, вона зажадала стати співавтором підручника, який готувався до друку, але Пєрєдєрій відмовив ректору в такому фіктивному співавторст­ві. ВМГО «Студентське братство» також нагадала, що тільки 3 з 7 проректорів НМУ мають медичну освіту. «Можливо, через це й падає якість освіти. Майбутніх лікарів навчають люди, які самі не є лікарями», — зазначила У. Ковальчук. Тому одна з вимог активістів — «припинити оголошений у травні дивний конкурс на заміщення всіх 18 посад, які обій­мають люди, не згодні з К. Амосовою чи незалежні від неї. Якщо не припинити витіснення найкращих професорів, деградація університету стане незворотною», — вважають вони.

Як приклад дивної кадрової політики наводиться призначення деканом медичного факультету №2 Н. Літвінової — асистента кафедри, очолюваної чоловіком К. Амосової В. Мішаловим: не маючи навіть вченого звання, вона вже доросла до посади Голови Вченої ради медичного факультету №2. Раніше такі посади обіймали лише авторитетні професори.

Відповідаючи на питання журналістів про те, хто «кришує» корупцію в НМУ, учасники прес-конференції назвали членів Наглядової ради університету Ганну Гопко та Лілію Гриневич. «Остання навіть зверталася до Генпрокуратури й Мінюсту з метою перевірити законність дій та реєстрації ВМГО «Студентське братство» замість того, аби боротися з корупцією К. Амосової. До того ж, члени Наглядової ради підписали звернення із засудженням перевірки НМУ профільним Міністерством у жовтні минулого року. Що це, як не пряма підтримка корупціонерів і гальмування спроб аналізу фінансово-господарської діяльності НМУ?» — запитують громадські активісти, повідомляючи при цьому, що в Кабінеті Міністрів уже перебувають депутатські запити про необхідність негайного розриву контрак­ту МОЗ із ректором К. Амосовою «через порушення умов контракту та катастрофічне падіння рейтингу вишу».

За матеріалами ІА «Українські Новини»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я