Чи спрацює план дій МОЗ на 2021 рік щодо фінансування медицини?

199

Міністерство охорони здоров’я України представило план дій щодо фінансування медицини в цілому та Програми медгарантій зокрема. Відомство заклало в план видатків значні кошти на фінансування системи охорони здоров’я, однак, очевидно, що для цього лише бюджетних грошей не вистачить. В МОЗ планують залучати недержавні кошти, аби отримати необхідні ресурси.

МОЗ прагне закласти в бюджет видатки. що гарантують повну реалізацію Програми медгарантій в 2021 році. Сумма, запропонована відомством має покрити надання медичних послуг з первинної та екстреної допомоги, невідкладної медичної допомоги в умовах стаціонарів та допомоги онкологічним хворим.

На 2021 рік МОЗ заклало на потреби первинної медичної допомоги 23,5 млрд гривень, а на потреби вторинної і третинної медичної допомоги близько 160 млрд гривень.

Окрім того, міністерство ініціює виділення 15,08 млрд грн на закупівлю вакцин проти COVID-19 та збільшення видатків на розвиток трансплантації в Україні до 595,5 млн грн. Цього ж року на операції з пересадки органів було заплановано 112 млн грн, і ця сума станом на зараз майже вичерпана.

«Залишилося 8 млн грн, які ми передали у резерв. На них розраховуємо здійснити першу в історії України пересадку легень, також запланована трансплантація кісткового мозку. Вже зараз бачимо дефіцит коштів, тому заклали більшу суму видатків на наступний рік», — зазначив міністр.

Аби уникнути дефіциту ще й наступного року у відомстві планують активніше залучати до фінансування медицини недержавні джерела фінансування: стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, активне залучення коштів місцевого бюджету для надання окремих видів медичної допомоги та розширення бази платних послуг, що надаватимуть медзаклади. 

Максим Степанов також зазначив, що до місцевих бюджетів на охорону здоров’я в проекті на 2021 рік закладають 38,5 млрд грн, що майже на 10 млрд грн менше, ніж у 2020 році.

Також МОЗ планує приділити максимум уваги якості надання медпослуг, впровадженню нових медстандартів та клінічних протоколів. для цього відомство вже створило нові підрозділи, що відповідатимуть за ці напрями роботи.

На думку урядників, ці заходи, разом з достатнім фінансуванням дозволять реалізувати таку модель системи охорони здоров’я, що буде орієнтована і на пацієнтів, і на медиків. Потреби всіх сторін будуть забезпечені, а їх інтереси захищені.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я