Чи повернеться кір до Європи?

169

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в минулому році в Європі було зареєстровано рекордну кількість випадків захворювання на кір, в чому почасти винен зростаючий «антивакцинальний» тренд. У європейському регіоні близько 82 600 чоловік із 47 країн перенесли кір в 2018 році (з них 72 випадки закінчилися смертю) – і це максимум за поточне десятиліття. При цьому потрібно враховувати, що 6 з 53 країн не відправили ВООЗ відповідні епідеміологічні дані.

У той же час, згідно заяв представників ВООЗ, за останній рік від кору було вакциновано рекордну кількість дітей, і це дає надію, що зростання випадків інфекції триватиме «відносно недовго».

Проте оптимізм експертів доволі обережний: щоб досягти належного колективного імунітету, вакцинальне покриття повинне становити близько 95%, а в різних європейських країнах цей показник значно варіюється і не завжди зростає. Наприклад, звіт, опублікований Європейською комісією, показав, що охоплення імунізацією проти кору в 12 країнах ЄС поступово, але невпинно знижується ще з 2010 року. Крім того, 7 з 10 країн з найнижчим рівнем довіри до вакцин в світі розташовані якраз в Європі, а у 34 країнах континенту вакцинальне покриття проти кору було нижче 95%.

У багатьох країнах учасники антивакинальних кампаній намагаються відмовити батьків щеплювати дітей, незважаючи на переконливі наукові докази того, що вакцини безпечні й ефективні. Дуже турбує фахівців ВООЗ ситуація в Італії, де лідируюча політична партія «Рух п’яти зірок» зайняла агресивну антивакцинальну позицію: ставить під сумнів безпеку деяких вакцин і вголос засуджує спроби уряду зробити щеплення обов’язковими.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я