Чому не всі українські лікарі екстреної медичної допомоги можуть похвалитися високими зарплатами

445

На плечі медиків екстреної медичної допомоги ліг основний тягар боротьби з пандемією коронавірусу. Бригади працюють з перенавантаженням, адже фахівців не вистачає, а кількість хворих на COVID-19 з кінця минулого постійно зростає. Але до цього їм не звикати.

Чому не всі українські лікарі екстреної медичної допомоги можуть похвалитися високими зарплатами

Однак те, що це навантаження, помножене на ризики інфікування, зрештою може гідно оплачуватися, стало приємним сюрпризом. Але не для всіх.

За 11 місяців, починаючи з 1 квітня 2020 року Національна служба здоров`я України виплатила 25 центрам екстреної медичної допомоги понад 17 мільярдів 265 мільйонів гривень за надання екстреної допомоги пацієнтам, в тому числі і з COVID-19. Найбільше від НСЗУ отримав Центр екстреної медичної допомоги міста Києва – понад 1 мільярд 458 мільйонів гривень. Центрам екстреної медичної допомоги Харківської та Дніпропетровської областей було перераховано понад 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Як це позначилося на зарплатах персоналу?

Отут починається найцікавіше! Найвища заробітна плата у лікарів екстреної медичної допомоги у Чернівецькій області – 34,5 тис грн, у Києві – 33,5 тис грн та Закарпатській області – 29 тис грн.

А чому в рейтинг лідерів не потрапили лікарі екстреної допомоги Харківщини та Дніпропетровщини? З цим питанням варто звернутися до керівників Центрів екстреної медичної допомоги, а також ще раз перечитати колективні договори, укладені минулоріч між робітниками та керівництвом. Адже епідемія COVID-19, принаймні нинішня хвиля, йде на спад, коли вірити статистиці та міністру охорони здоров`я Максиму Степанову. Чи не почнуть слідом за нею «спадати» і зарплати?

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я