Чоловіки після баріатричних операцій помирають частіше, ніж жінки

24

В Австрії дослідники у ретроспективному аналізі майже 20 тисяч пацієнтів виявили, що чоловіки мають вищий рівень летальності після баріатричної хірургії, в порівнянні з жінками. Про це повідомляє видання MDedge.Дослідник з відділення ендокринології та метаболізму Віденський медичного університету, доктор медицини Ханнес Бейгльбек та його команда проаналізували дані з бази медичного страхування з 2010 по 2018 роки в Австрії. Вони з’ясували, що 19 901 пацієнт переніс операції зі зниження ваги. Вчені відстежували результати пацієнтів до квітня 2020 року.

Фахівці зазначили, що протягом дев’ятирічного періоду 74% пацієнтів, які перенесли баріатричну операцію, становили жінки.

За період спостереження померло 367 пацієнтів (1,8%). Серед чоловіків загальна смертність була у 2,6 раза вище, ніж у жінок (1,3% проти 3,4%), а середня річна летальність була у 2,8 раза вище (0,64% проти 0,24%).

Рівень смертності в день операції серед чоловіків також істотно перевищував аналогічний рівень серед жінок (0,29% проти 0,05%), як і смертність протягом 30 днів після операції (0,48% проти 0,08%).

В середньому, 5 220 чоловіків були у віці 41,8 року, 65% з них пройшли обхідний шлунковий анастомоз і 30% бандажування шлунку. Вік 14 681 жінки був в середньому 40,1 року, з них 70% робили обхідний шлунковий анастомоз та 22% – бандажування шлунку.

Бейгльбек зауважив, що чоловіки, які перенесли баріатричну операцію були старшими ніж жінки та мали більше супутніх захворювань. Він додав, що це могло найбільше вплинути на результати та летальність баріатричних операцій.

Дослідниця з відділу харчування Гарвардської школи громадської охорони здоров’я в Бостоні, докторка філософії Жила Семнані-Азад зазначила, що у США за 2015 рік була зафіксована вища поширеність супутніх захворювань серед чоловіків, які перенесли баріатричні операції, в порівнянні з жінками.

«Я думаю, що дані, представлені австрійськими вченими, мають відношення і до населення Сполучених Штатів», – сказала вона.

Нагадаємо, що науковці у Сполучених Штатах протягом п’ятирічного дослідження з’ясували, що пацієнти з діабетом другого типу, які перенесли метаболічну операцію, відчувають поліпшення загального стану здоров’я, рухливості у порівнянні з тим, хто отримував лише медичні препарати.

Раніше повідомлялося, що американські дослідники поставили під сумнів модель енергетичного балансу, згідно з якою збільшення ваги відбувається тому, що люди споживають більше калорій, ніж витрачають.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я