Чоловіків від раку захищають вуса і борода

1138

Виявляється, волосяний покрив на обличчі здатний не тільки справляти враження на прекрасну стать, але і стати в нагоді здоров’ю – він захищає від сонця, яке провокує онкологію губ.

Мода на вуса і бороду увірвалася на українські простори кілька років тому. Сьогодні бородані вже давно перестали асоціюватися з лісниками або представниками інших чоловічих грубих професій, і лише підкреслюють – чоловікам модні віяння також не чужі. А може, багато хто з них тільки з полегшенням зітхнули, коли їх щетина, яку просто лінь голити, раптом виявилася на піку популярності. Так чи інакше, але борода і вуса виявилися не тільки непоганим засобом для підкорення сердець дам, але і захистом самого чоловіка від небезпечних хворіб. Вчені стверджують, що волосяний покрив на обличчі здатний запобігти розвитку раку губ.

Автор нового дослідження доктор Деніел Айрес, директор дерматології в системі охорони здоров’я Університету Канзасу, разом зі своєю командою досліджував дві сотні чоловіків, які вже отримали діагноз «передраковий стан» – у них медики підтвердили актинічний кератоз на голові або обличчі.

– Актинічний кератоз – це луската пляма на шкірі, яке може перерости в небезпечний рак, – пояснює доктор Айрес. – Оскільки шкіра губ дуже тонка, кератози на губах можуть розвиватися набагато швидше, ніж в інших місцях.

Тільки в США щорічно такий діагноз ставлять трьом мільйонам пацієнтів – це 10% дорослих і кожен з семи візитів до дерматолога.

Близько 60 чоловіків-учасників дослідження могли похвалитися густими вусами – не менше сантиметра товщиною. Медики визначили, що носіння вусів роками веде до зниження ризику розвитку кератозу на губах.

– Імовірність розвитку онкології у таких чоловіків в 16 разів нижче в порівнянні з їх однолітками без вусів, – йдеться в дослідження. – Навіть з огляду на такі чинники ризику, як сімейний анамнез раку шкіри, особиста історія сонячних опіків, звичка до паління і вік.

Співробітники Американської академії дерматології відзначають, що в разі захворювання цим раком є ​​ризик рецидиву. А якщо кератоз не лікувати – він веде до карциноми. Цей тип раку часто вражає шкіру навколо губ, вух, лисою шкіри голови і плечей. Можуть бути пошкодження слизової оболонки рота, носа і горла.

За даними Національного інституту охорони здоров’я США, кератоз сьогодні посідає сьоме місце серед найбільш поширених видів раку в світі. У цій країні щорічно спостерігається 50 000 випадків захворювання, і часто – у чоловіків у віці від 50 до 60 років. Також зменшити ризик допомагає сонцезахисний крем.

Джерело: medicalxpress.com

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я