Чернігівщина: Українські онкологи лікують на рівні світових стандартів

589

1364816415916Нещодавно делегація чернігівських лікарів повернулася з міжнародного конгресу онкогінекологів, що цього разу проходив в австралійському Мельбурні. Українські лікарі активно переймали досвід зарубіжних колег, а також представили самостійну стендову доповідь стосовно комбінованого лікування пацієнтів з ендометріальними стромальними саркомами матки. Наші фахівці переконані: це серйозна заявка для країни й підтвердження того, що ми розвиваємо наукову діяльність та надаємо медичні послуги на рівні світових стандартів.

Під час конгресу кілька провідних онкогінекологічних центрів продемонстрували різні види органозберігаючих операцій у хворих на інвазивний рак шийки матки, такі як радикальна вагінальна, радикальна абдомінальна та лапароскопічна трахелектомії. Українські лікарі теж проводять подібні втручання, проте досвід був надзвичайно корисним, адже в кожного спеціаліста є свої напрацьовані напрямки.

Крім того, були представлені повідомлення про випадки настання вагітності та народження дітей у 50% пацієнток онкологічного профілю шляхом кесаревого розтину. Однак виношування вагітності у них є вкрай проблематичним, тому багато досліджень було присвячено саме цим питанням.

Зацікавленість фахівців викликало обговорення залежності прогнозу захворювання від гормонального рецепторного статусу пухлин яєчника, що відкриває можливість використання гормональних препаратів у лікуванні гормонозалежних пухлин, зокрема, йшлося про застосування препаратів аГнРГ та інгібіторів ароматази у хворих із хіміорезистентними і рецидивуючими формами раку яєчників. Були представлені нові схеми лікування раку яєчників, наприклад — із застосуванням таргетних препаратів, що діють безпосередньо на судини та рецептори пухлини, блокуючи їх.

Українські онкологи стверджують: за рівнем розвитку онкогінекології нічим не поступаються зарубіжним колегам. А от щодо технічної оснащеності, то через обмежене фінансування вона вкрай низька.

«Рівень онкологів усього світу приблизно однаковий. Це, напевне, єдина медична спеціальність, де існують однакові для всіх лікарів стандарти і схеми лікування, — стверджує завідувач поліклінічного відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, головний онколог міста, Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, член Європейської та Міжнародної асоціацій онкогінекологів, доцент кафедри оздоровлення та реабілітації Чернігівського національного технологічного університету, кандидат медичних наук Валерій Зуб. — До нас приїжджають пацієнти з інших країн, і ми бачимо, що там такі самі схеми лікування, як і в Україні. Безперечно, вітчизняні спеціалісти знаються і на нових препаратах, і на нових методах лікування, але через недостатнє фінансування ми не завжди можемо запровадити їх на практиці. Ми теж використовуємо подібні методики, але значно відстаємо від світових клінік у плані оновлення апаратури. У провідних медзакладах Європи, США або тієї ж Австралії обладнання змінюють кожні 2-3 роки, ми собі цього дозволити не можемо. Більшість технічних новацій, наприклад роботів, які самостійно проводять операції, українські онкологи можуть побачити тільки на міжнародних конгресах, конференціях та в лікарнях закордонних країн, в Україні їх просто немає. При цьому і за якістю проведення операцій, і за їх обсягами ми — на рівні розвинених європейських держав».

Олена БЕРЕЗКІНА, спеціально для «ВЗ», м. Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я