Через помилки в маршрутизації пацієнти з інфарктом та інсультом втрачають шанс на високоефективне лікування, а медзаклади – гроші

421

З 1 липня на 88% та на 40% відповідно збільшено тарифи на лікування гострого інфаркту міокарду та гострого мозкового інсульту. На сьогодні НСЗУ уклала додаткові договори на фінансування за збільшеним тарифом з усіма 192 законтрактованими закладами на лікування інсульту та з 64 – на лікування інфаркту. Про це заявила на брифінгу 26 серпня Національна служба здоров`України.

Інфаркт

Мета, яку переслідує держава, виділяючи додаткові кошти – підвищення якості надання медичної допомоги пацієнтам з цими захворюваннями. Проте часто досягти її неможливо через неправильну маршрутизацію, про яку мала подбати місцева влада.

Дані ЕСОЗ свідчать, що «пацієнтів не завжди доставляють і лікують в тих закладах, які є профільними стосовно цих захворювань, – заявила директор департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко. – Так, впродовж липня цього року 22% пацієнтів з інсультом та 27% пацієнтів з інфарктом було проліковано в закладах, які не законтрактовані з НСЗУ на відповідний пакет медичної допомоги. Тобто в липні кожен четвертий пацієнт з інфарктом чи інсультом не мав можливості отримати медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів, оскільки опинявся не в тому закладі, в якому є все необхідне для надання допомоги такому пацієнту». А законтрактовані заклади, зрозуміло, втратили кошти, що могли б отримати за лікування таких пацієнтів.

Щоб змінити ситуацію на краще і стимулювати бригади ЕМД везти хворих на інфаркт та інсульт саме в заклади, що забезпечені усім необхідним для лікування таких пацієнтів, НСЗУ пропонує ввести з наступного року в Програму медичних гарантій підвищувальний коефіцієнт за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильних маршрутів пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта з інфарктом чи інсультом саме до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань.

Реалізувати ці пропозиції НСЗУ зможе в разі, якщо буде затверджено збільшення бюджету Програми медичних гарантій на 2021 рік до рівня, передбаченого Законом “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” – а саме не менше 5% ВВП.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я