Бюджет на медицину має бути недоторканним — це запорука ефективності системи охорони здоров’я

83

В МОЗ вкотре констатують, що прийнятий бюджет на медицину не може забезпечити ефективну боротьбу з коронавірусом, це особливо помітно, коли гроші на закупівлю вакцин відбирають у медиків та пацієнтів, забираючи їх з коштів на фінансування Програми медгарантій.

Бюджет на медицину має бути недоторканним — це запорука ефективності системи охорони здоров'я

Щоб ефективно боротися з епідемією коронавірусної інфекції, необхідне повноцінне фінансування медицини в Україні. МОЗ прогнозував, що для закупівлі вакцини проти коронавірсу слід передбачити додаткові кошти при формуванні держбюджету на 2021 рік. Це заклали до проєкту бюджету, всі цифри базувались на чітких розрахунках, але в результаті відомство отримало тільки чверть від потрібної суми. Таку інформацію сповістив керівник МОЗ Максим Степанов під час виступу у Верховній Раді.

Він наголосив, що завжди говорив на необхідності повноцінного фінансування вітчизняної медицини, але до його думки не дослухалися. Міністр підкреслив, що замість 296,6 млрд грн МОЗ отримав лише 159,2 млрд грн.

«Відсутність повноцінного бюджету на медицину – це «секрет Полішинеля», який відомий всім. Коли я наголошував і говорив, що коштів не вистачить, мене слухали, очевидно, неуважно. На виконання наших зобов’язань перед українським народом МОЗ запитував 296,6 млрд гривень. Отримали в підсумку лише 159,2 млрд гривень», – зауважив він.

Очільник відомства сказав, що у бюджеті необхідно було передбачили 15 млрд грн на закупівлю вакцини від COVID-19, а МОЗ одержало 3,9 млрд із загального та спеціального фондів. Відомство майже в два рази менше отримало коштів на стаціонарну допомогу хворим на коронавірус. У часи епідемії видатків за статтею «Готовність до реагування на інфекційні хвороби та епідемії» замість 15,5 мільярдів –  лише 764 млн.

Чиновник вкотре акцентував увагу на необхідності захисту та підтримки медиків. Команда МОЗ підготувала законопроєкт, яким пропонується прив’язати мінімальну зарплату вітчизняних медпрацівників до відповідної кількості прожиткових мінімумів.

Також голова МОЗу додав, що мінімальна зарплата лікаря має складати 23 000 грн, середнього медпесоналу – 17 000 грн, а молодшого – мінімум 12 000 грн.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я