Британські науковці розробили експериментальну вакцину проти ВІЛ

114

У Великій Британії 5 липня стартувала перша фаза клінічних досліджень нової вакцини проти ВІЛ. Щеплення препаратом отримали 13 осіб, повідомляє Ліга.Зазначається, що розробкою експериментальної вакцини HIVconsvX займалися вчені з Інституту Дженнера при Оксфордському університеті. За словами науковців, мозаїчна вакцина другого покоління, може охопити широкий спектр генетичних варіантів ВІЛ-1. Це дасть їй потенційну можливість захищати від безлічі штамів вірусу.

Під час першого етапу клінічних випробувань дослідники проведуть оцінку безпеки та імуногенності вакцини. Повідомляється, що щеплення отримали 13 здорових та ВІЛ-негативних добровольців у віці від 18 до 65 років. Всі вони не належать до групи високого ризику інфікування. Учасники дослідження спочатку отримають одну дозу щеплення, а через чотири тижні – другу.

Ефективну вакцину проти ВІЛ намагаються створити вже 40 років. Складність полягає в тому, що у ВІЛ-інфекції є безліч варіантів, які уникають як нейтралізації антитілами, так і Т-клітинних відповідей. Зазначається, що багато вакцин-кандидатів проти ВІЛ працюють та примушують організм виробляти антитіла, але нова розробка HIVconsvX більше призначена для активації клітин Т-кілерів.

Повідомляється, що науковці за допомогою біоінформатики виявили, які ділянки білків ВІЛ менше за інші схильні до мутацій та вбудували їх до вакцини. Т-клітини, «торкаючись» даних ділянок, «запам’ятають» їх і при зустрічі з реальним вірусом оперативно будуть знищувати заражені клітини.

Слід зазначити, що розробники вакцини обіцяють результати дослідження оприлюднити до квітня 2022 року. Вони також хочуть провести випробування своєї вакцини в інших країнах.

Нагадаємо, що характерна для ВІЛ зворотна транскрипція ДНК вперше виявлена у людини.

Раніше повідомлялося, що ВООЗ опублікувала звіт про реалізацію стратегії по боротьбі з ВІЛ, гепатитом та ІПСШ.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я