Британські лікарі загальної практики піддають літніх пацієнтів ризику поліпрагмазії

322

Недавній огляд британських експертів вказує на те, що лікарі загальної практики призначають антидепресанти літнім людям «занадто необдумано»: нехай навіть їх пацієнти дійсно страждають депресією, вони все-таки більше виграли б від немедикаментозних методів терапії.

Дослідження, нещодавно опубліковане в British Journal of General Practice, показало: людям похилого віку набагато частіше призначають таблетки «щастя», ніж методики так званої розмовної терапії, наприклад, золотий стандарт лікування депресії – когнітивно-поведінкову терапію.

Згідно підрахунків співробітників Королівської колегії лікарів загальної практики, лікарі в п’ять (!) разів рідше направляли людей у віці старше 85 років на психотерапію, ніж особи у віці від 55 до 59 років. У той же час представникам зі старшої вікової групи призначали антидепресанти в два рази частіше ніж більш молодими пацієнтам.

Голова Королівської колегії лікарів загальної практики Хелен Стоукс-Лемпард (Helen Stokes-Lampard) наголошує, що подібна стратегія не тільки піддає літніх пацієнтів ризику поліпрагмазії (оскільки такі люди зазвичай крім антидепресантів вже приймають інші групи препаратів), а й неефективні в довгостроковій перспективі, оскільки суттєво знижують комплаєнс через побічні ефекти. Також вона акцентувала, що когнітивно-поведінкова терапія визнана таким же ефективним методом лікування депресії, як і антидепресанти, й може принести користь всім, незалежно від віку.

Згідно зі статистикою, за період з 2017 до 2018 року 1,4 мільйони громадян Великобританії звернулися до медичних закладів для проведення психотерапії, але тільки 6,3% з таких пацієнтів були у віці старше 65 років.

Джерело: News-Medical

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я