Бізнес-інтереси проти життя і здоров’я українців

832

VZ_32-33_Страница_05_Изображение_0001Десять народних депутатів стали авторами прийнятого в першому читанні на початку липня 2014 р. законопроекту про скасування ліцен­зування імпорту лікарських засобів. Ініціатором «повернення в минуле» стала керівник Комітету з питань під­приємництва, регуляторної та анти­монопольної політики Олександра Кужель.

Ліцензування імпорту було введено окремим Законом України №5038-VI від 04.07.2012 р. З того часу пройшли вибори до Верховної Ради України і склад народних депутатів суттєво змінився.

Однак серед десяти нардепів, що завзято вимагають скасування ліцен­зування імпорту зараз, знайшлися ті, чиї нинішні дії інакше, як спробою за­робити на чужому здоров’ї, не назвеш.

Депутати Сергій Баландін, Ярослав Гінка, Павло Кириленко, Олександр Коваль, Олександра Кужель, Микола Кучерук та Юрій Шаповалов не були народними обранцями у 2012 році, а от Владислав Лук’янов, Сергій Мошак та Ігор Шаров — нардепи зі стажем. І кожен із них у 2012 році голосував за введення ліцензування, скасування якого тепер — менш ніж через 2 роки з дати введення — вважає необхідним. Списати це на партійну дисципліну часів Януковича не вдасться — перші двоє входили до фракції Партії регіонів, останній же представляв інтереси іншої політичної сили — Народної партії. При цьому, всі троє «ветеранів» голосувань — давні соратники Олександри Кужель: В. Лук’янов — її перший заступник в Ко­мітеті, С. Мошак — просто заступник, а І. Шаров — член Комітету.

Сама О.Кужель останні півроку дуже активно виявляє бажання брати участь у житті фармгалузі. Щоправда, досить своєрідно. Чого варті її під­тримка одеського заводу «ІНТЕРХІМ» у конфлікті з Держлікслужбою, від­криті листи Прем’єр-міністру з ви­могою звільнити керівництво Держ­лікслужби, яке не влаштовувало ТДВ «ІНТЕРХІМ», і навіть особисті ві­зити у відомство на початку травня 2014 р. з вимогами негайно відновити реалізацію кодеїновмісних препаратів того ж таки ТДВ «ІНТЕРХІМ».

Що ж до скасування ліцензування імпортних ліків, то О.Кужель заявила: «Треба скоротити кількість видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зокрема, щодо зайвого ліцензування виробництв, які не не­суть загрози здоров’ю людини».

Проте вид діяльності «імпорт лі­карських засобів» був включений до даного переліку якраз з метою «не­допущення до обігу фальсифікова­них, неякісних та незареєстрованих лікарських засобів», про що йшлося у відповідній пояснювальній записці від 05.06.2012 р. Тобто Голова Комі­тету з питань промислової і регуля­торної політики та підприємництва Олександра Кужель вважає, що обіг фальсифікованих, неякісних та не­зареєстрованих ліків не несе загрози здоров’ю людини?

Але, схоже, здоров’я громадян Укра­їни турбує Олександру Кужель значно менше, ніж інтереси тих бізнес-струк­тур, котрим порядок на фармринку невигідний.

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я