Більше 100 тис. медиків вимагають відмінити «неконституційну реформу»

1741

Соціальна напруга в системі охорони здоров’я досягла найвищої точки, оскільки станом на 13 вересня заборгованість по заробітній платі медичних працівників становила 81,7 млн грн. І це, на жаль, не єдине порушення прав працюючих медиків. Саме тому, аби достукатися до високих кабінетів МОЗ та КМУ, 19 вересня медична спільнота з усіх регіонів України організувала в столиці попереджувальну акцію протесту проти впровадження, на їх думку, «неконституційної реформи». Демонстранти тримали в руках прапори та плакати: «Не губіть систему охорони здоров’я!», «Ні реформі!», «Бідна медицина — вмираюча країна!».

«Акція мирна, попереджувальна. Ми сподіваємося, що Уряд нас почує і розпочнеться нормальний соціальний діалог для вирішення нагальних питань, які ставить сьогодення. Реформа охорони здоров’я конче необхідна, але це має бути така реформа, щоб не розчаровувалися ані люди, ані медичні працівники», — повідомила Голова Професійної спілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль.

Серед вимог, які профспілка висуває до влади, — призначення Міністра охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції на 2017 рік з метою виплати та погашення заборгованості по заробітній платі. Також профспілка вимагає відійти від зрівнялівки в оплаті праці медиків шляхом підвищення з 1 вересня на два тарифних розряди посадових окладів лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів з вищою немедичною освітою для того, щоб забезпечити єдині підходи в оплаті праці представників бюджетної сфери.

Серед інших вимог профспілок — встановлення надбавок працівникам як державних, так і комунальних закладів охорони здоров’я за престижність праці, а також збільшення фінансування медичної реформи до 7% ВВП (зараз у проекті Держбюджету на 2018 рік на медичну галузь заплановано не більше 3% ВВП). Представники профспілок наголошують: акція — не проти проведення медичної реформи, вона за те, щоб остання відбувалася із дотриманням Конституції, котра визначає Україну як соціальну державу і гарантує безкоштовне медичне обслуговування, і врахуванням під час впровадження змін позицій профспілки й медичної спільноти.

Свої вимоги протестуючі передали Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та в Адміністрацію Президента. За словами представників Професійної спілки працівників охорони здоров’я, під вимогами свої підписи поставили близько 100 тис. медиків з усіх регіонів країни.

За матеріалами ІА «Укрінформ», Фото: Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я