Банкрутство, що виводить… у міліонери

731

artur-k1Фінансові схеми на фармацевтичному ринку України можуть обернутися й так, що вчорашній керівник збанкрутілої фірми як президент нової корпорації потрапляє… до рейтингу найбагатших українців за версією журналу Forbes, а державному банку лишаються борги, які гаситимуться сплаченими нами з вами податками. Феноменальну оборудку й досі розплутують судді Господарського суду Київської області та «кинуті» спритним ділком вчорашні партнери.

До 2005 року фармацевтична компанія «Артур-К» входила в ТОП-5 фармдистриб’юторів України. У її «портфелі» — контракти з найбільшими зарубіжними та вітчизняними виробниками ліків й аптечна мережа ТОВ «Пані Аптека». А ще ця компанія відала складським комплексом у с. Чайки Київської області, який ТОВ «Артур-К» і використало як заставу для отримання кредиту в розмірі 20,3 млн Євро в «Укрексімбанку» (на підставі іпотечного договору №151207z118 від 22.08.2007 р.) на термін до 31 грудня 2012 року.

Проте вже в квітні 2011-го було порушено справу про банкрутство компанії: визнан­ня ТОВ «Артур-К» банкрутом знімало з нього зобов’язання щодо повернення грошей, а відносно складського комплексу… Історія його геніального продажу детально описана ЗМІ, наприклад, виданням «Киев-Vласть» у матеріалі під промовистим заголовком: «Неймовірний аукціон. Як в «Укрексімбанку» поцупили 2 гектари під Києвом» (від 26 лютого 2016 року).

Виявляється, майновий комплекс в с. Чайки під Києвом ще в 2014 році без погодження з кредитором — «Укрексімбанком» — був виставлений на торги й проданий за ціною, у 200 разів (!) нижчою від його ринкової вартості.

Автори статті з документами в руках доводять: аукціон був фікцією і проводився з порушенням закону. Цей факт під­т­вердив на суді й представник «Укрексімбанку», старший юрист Ario Capital Group Андрій Філик, який виїжджав за адресою проведення торгів, пробув в офісі організатора більше години, і, за його словами, «за цей час ніхто з учасників «торгів» не зареєструвався, не здійснював жодних дій з проведення аукціону або участі в ньому. Ліцитатор не оголошував цінових пропозицій, не стукав молотком, а учасники не піднімали табличок із зазначеними на них номерами. Аукціону взагалі не було».

Стартовою на «торгах» була заявлена вартість фармскладу у 235 млн грн (хоча цілком можливо, що його реальна вартість ще вища), а продали комплекс за … 1,2 млн грн.

Це було настільки зухвало, що Господарський суд Київської облас­ті (Ухвала від 03.02.2016 р. у Справі №Б3/128-11) скасував торги від 16 травня 2014 року, на яких були порушені інтереси державної установи «Укрексімбанк».

А в серпні 2016 року суд у черговий раз розглядав справу про банкрутство ТОВ «Артур-К», і схоже, що «Укрексімбанк» не на жарт розлючений. Раніше в реєстрі кредиторів значилася сума 192 млн грн боргу як вимога першої черги, забезпечена заставою. В оновленій же заяві банк просить суд визнати кредиторські вимоги в сумі майже 342 млн грн, з них 65 млн грн становить поточна заборгованість за кредитами, а 277 млн грн — курсова різниця за період 2011-2016 років. І якщо 65 млн грн суд визнав і наполягає, аби ця сума була виплачена повністю і позачергово, то за 277 млн грн «Укрексімбанку» ще доведеться поборотися на майбутніх судових засіданнях.

Що ж зараз із заставним складським комплексом, розташованим у с. Чайки? Нині там, за адресою вул. Валентини Чайки, 4, міститься ТОВ «Кей Логістікс», що разом із компанією-фармдистриб’ютором «Фармпланета», аптечною мережею «Пані Аптека» й тим самим збанкрутілим ТОВ «Артур-К» належить Валерію Кондруку. Саме він посідає 96-е місце в рейтингу Forbes зі статками у 28 млн дол.

За матеріалами Єдиного державного реєстру судових рішень, Forbes, КиевVласть, Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я