Антимонопольний комітет зобов’язали надати доступ до документів по фармацевтичних справах за останні роки

664

Печерський районний суд Києва 11 червня ухвалив рішення надати Національній поліції України дозвіл на тимчасовий доступ та виїмку оригіналів документів Антимонопольного комітету, накопичених у ході розслідувань зловживань на фармацевтичному ринку протягом 2015-2018 років. Слідчі отримають файли з відомостями, що можуть містити комерційну таємницю українських і закордонних компаній.

Зокрема, йдеться про доступ та можливість вилучення матеріалів розслідувань, які АМКУ проводив щодо суб’єктів господарювання, котрі входили в ланцюг пос­тачальників інсуліну та його аналогів для українських бюджетних медичних закладів (ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», представницт­во компанії «Ново Нордіск А/Т» в Україні, компанії групи «Ново Нордіск», ТОВ «Бізнес Центр Фармація», ТОВ «Фармлогістік», ТОВ «Фарма Лайф», ПАТ «Медфарком-Центр», ТОВ «БАДМ», ТОВ «Фірма «Медфарм», ТОВ «Аптека «Зі», ТОВ «Укрфармгруп», СП «Оптіма-фарм, ЛТД», ТОВ «БАДМ-Б», ТОВ «Фармопт», ТОВ «Ювент Торг»). Також слідчі зможуть вилучити документи, які АМКУ отримав під час цих перевірок від компаній-виробників («Ліллі Франс С.А.С.» (Франція), Sanofi-Aventis Deutschland GmbH (Німеччина), Novo Nordisk A/S (Данія) та Bioton S.A. (Польща). Ці матеріали мають містити відомості про відпускну ціну виробників під час продажу препаратів інсулінового ряду, інформацію про надання «кред-нот», дисконту, знижок за угодами, укладеними протягом досліджуваного періоду. Доступними для слідчих стануть і договори на поставку препаратів інсуліну з усіма додатками та доповненнями, митні декларації, листування, яке антимонопольники вели із виробниками, їх представниками та переліченими дистриб’юторами. Строк дії ухвали становить 1 місяць.

У жовтні 2016 року Національна поліція України відкрила провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата або заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем). Правоохоронці підозрюють розтрату бюджетних коштів, виділених українським закладам охорони здоров’я на закупівлю інсулінів та його аналогів у 2015-2016 роках, через завищення цін на них. Правоохоронці встановили, що ціна на одні й ті самі препарати вітчизняного та іноземного виробництва в різних обласних департаментах і медзакладах коливалася у межах широкого, нічим не обґрунтованого діапазону. Різниця у вартісному вимірі становила від 11 до 369 грн за 1 флакон, картридж чи упаковку, а у відсот­ковому вираженні перевищення цін сягало 10-111%. Переможцями в конкурсних торгах на закупівлю інсуліну та його аналогів були ТОВ «Аптека «Зі», ТОВ «БАДМ-Б», ТОВ «Фірма «Медфарм», ТОВ «Фарма Лайф», ТОВ «Бізнес Центр Фармація», ПАТ «Медфарком-Центр», ТОВ «Фармлогістік».

За матеріалами видання «Наші гроші»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я