Анатолій Рогов: Запровадження парамедицини потрібно зупинити

2203

Чого чекають медики екстренної медицини від нової команди МОЗу?

Ситуація з екстреною медичною допомогою в країні катастрофічна, тому потрібні нагальні рішення, спрямовані на забезпечення її повноцінного функціонування, вважає Анатолій Рогов, президент Всеукраїнської асоціації працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф. Та разом з тим відмічає, що парамедична модель може не запрацювати, тому її впровадження треба призупинити, аби зберегти лікарські та фельдшерські бригади.

Анатолій Рогов, президент Всеукраїнської асоціації працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф
Уряд, який пішов у відставку, на прощання зробив «цінний» подарунок працівникам швидкої та й усьому суспільству: на останньому засіданні прийняв Постанову, якою затверджено нове Типове положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги. Згідно із цим документом з 1 січня 2025 року в Україні таки має бути запроваджена парамедична модель, унаслідок чого перестануть існувати лікарські та фельдшерські бригади.

Тисячі лікарів залишать службу, а замість них життя пацієнтів рятуватимуть парамедики. Та чи врятують?

Нова команда МОЗ має дати чесну відповідь на це питання і відмінити згадану Постанову, аби призупинити тривалу й цілеспрямовану політику попередників зі знищення екстреної медичної допомоги.


Розвиток медичної галузі: чого очікує медична громадкість від нової влади


Костянтин Надутий: Головне – розробити стратегію розвитку галузі

 


Надзвичайно актуальною є і пролема модернізації матеріально-технічної бази служби. Це запорука ефективності та якості нашої роботи, збереження дорогоцінних хвилин, від яких залежить життя людей.


Попередня команда МОЗ нав’язувала процедуру перетворення центрів ЕМД на комунальні некомерційні підприємства, зобов’язавши обласні ради завершити цей процес до 30 вересня 2019 року. Однак він потребує чіткого розуміння порядку фінансування служби, але в Законі «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» не вказано, як саме держава гарантуватиме надання екстреної медичної допомоги.

У Концепції розвитку системи ЕМД, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 р. №383-р, також про це ні слова. То ми маємо входити в реформу, як у темну кімнату? А коли в державному бюджеті не вистачить коштів на утримання наших КНП, то нам не залишиться нічого іншого, як іти до місцевих органів влади, а вони можуть і не захотіти виділити кошти. Тому мають бути визначені чіткі та зрозумілі підходи до формування видатків на утримання екстреної медичної допомоги, наразі ж перетворення центрів ЕМД на комунальні некомерційні підприємства вважаю недоцільним».

Світлана Тернова, «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я