Американцю встановили мозкові імпланти для боротьби з наркозалежністю

193

У Сполучених Штатах медики у лікарні Університету Західної Вірджинії вперше в світі здійснили операцію з встановлення імпланту у мозок людини, який допоможе у боротьбі з залежністю від наркотиків. 

Доктор Алі Резай
Фото: WVU MEDICINE HOSPITAL

До операції чоловіку зробили сканування мозку. Далі медики зробили мікроотвір у його черепі, щоб вставити туди електрод діаметром 1 міліметр. Пристрій встановили саме в тій частині мозку, яка регулює такі імпульси, як звикання та самоконтроль.

Пацієнту під ключицю поставили батарею, від якої йде живлення електроду. На протязі 2 років команда лікарів та психологів будуть вести спостереження за змінами в мозку у чоловіка.

Даний метод терапії має назву глибока стимуляція головного мозку. У США його використовують для лікування таких недугів, як хвороба Паркінсона, епілепсія та обсесивно-компульсивний розлад.

Тепер його вперше дозволили застосувати для лікування наркотичної залежності. За даними видання, близько 180 тисяч людей по всьому світу мають такі імпланти.

Алі Резай, головний лікар університетського медзакладу підкреслив, що імпланти не потрібно використовувати для більшості людей.

«Це лікування призначене для тих, на кого не подіяли будь-які інші методи лікування: медикаментозні, поведінкова терапія чи соціальне втручання», – сказав він.

Наразі ще 3 пацієнти очікують на подібну операцію.

Джерело: BBC

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я