Американці підозрюють, що хвороба Лайма – бактеріологічна зброя

1020

Американські сенатори вимагають провести слідство, чи не мало місце втручання людини в мутацію бактерії Borrelia burgdorfer, що викликає хворобу Лайма.

Підозри про втручання людини у нові мутації та розповсюдження хвороби Лайма у США виникли після виходу книжки газетяра Кріса Ньюбі “Вкушений: таємна історія хвороби Лайма та біологічної зброї”, яка з’явилась у 2019 році. У ній автор викладає версію, що американські військові на засекречених базах у Меріленді та Нью-Йорку розробляли біологічну зброю. Як стверджує Кріс Ньюбі, бактерію, що викликає хворобу Лайма, вчені в ході своєї роботи змусили мутувати довший час, десятки років, і зробили це у такій спосіб, що нині кожний другий випадок мутації цієї хвороби не визначається у принципі.

Підозри впали на добре підготований грунт. Протягом 2016-2017 років число хворих на хворобу Лайма в Америці збільшилось, було зафіксовано більше 40 тисяч хворих на рік, кількість яких зросла на 17 процентів.

В той же час у Росії спокійно поставились до цієї сенсації. Як вважає працівник ЦНДІ епідеміології Росспоживнагляду Людмила Карань, дані про бореліоз медики отримали ще у кінці 19 сторіччя. А у 2012 році в рештках пралюдини з Альп знайшли геном, схожий на боррелію.

Як відомо, хвороба Лайма – інфекція, яку передають людині кліщі. Спочатку в людини виникає лихоманка, головний біль і шкірні висипи. Якщо не звертатися до лікаря, може бути уражена центральна нервова і серцево-судинна системи, виникнути артрит та остеопороз. Інше найменування цієї небезпечної хвороби – бореліоз. Воно походить від назви бактерії Borrelia burgdorferi, що є збудником захворювання.

Наприкінці 20 сторіччя, цю хворобу відчули на собі у СРСР. Не вбереглися від неї і Китай та Японія. І ось тепер Палата представників Конгресу США вимагає розпочати слідство про розробку Пентагоном «бойових кліщів» у 1950-1970-х роках. Зокрема, вимога провести таке розслідування була ініціативою сенатора від Нью-Джерсі, республіканця Кріса Сміта.

Джерело: lenta.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я