Американці надрукували на 3D-принтері прототип функціонуючої легені

617

Американським вченим із Університету Райса вдалось адаптувати технологію біологічного 3D-друку таким чином, щоб стоврити мініатюрний аналог людської легені. Видання Popular Science стверджує, що технологія серйозно вплине на розвиток трансплантології і в майбутньому здатна вирішити проблему нестачі донорських органів.

Розробники зазначають, що основною проблемою в реалізації задуму, була недосконалість технології 3D-біодруку. Сучасні біопринтери ще не здатні друкувати складні судинні системи, що унеможливлювало створення такого органу, як легені.

Аби подолати цю проблему, дослідники створили нову технологію біологічного тривимірного друку, вона отримала назву SLATE та має відкритий вихідний код. Нова технологія дає змогу друкувати шари тканин по одному з біосумісного гідрогелю та обробляються ультрафіолетом, який робить їх твердими. Допуск (точність) біодруку за новою технологією становить 10-50 мікрон.Аби судини не тверділи цілком, унеможливлюючи транспортування крові, вчені додають у гідрогель спецальні фотоабсорбенти. Вони поглинають ультрафіолетове випромінення, однак завдяки ним, гідрогель швидко твердіє лише зовні, всередині лишаючись м’яким та еластичним.

Як доказ ефективності концепції дослідники надрукували складну структуру розміром з монету, що імітує легені. Вона виявилася досить міцною, щоб витримувати людський ритм дихання, а також досить місткою і гнучкою, щоб по ній вільно переміщалися великі еритроцити. Крім того, дослідження показали, що штучна судинна система виконує на ура і свою основну функцію, дозволяючи кров’яним тільцям захоплювати кисень з навколишнього середовища.

Відповідно до прес-релізу, в майбутньому SLATE знайде застосування в сфері друку функціональних органів для пересадки, а також при створенні моделей для вивчення хвороб. Разом з тим, дослідники визнають, що технологія поки перебуває в зародковому стані, а тому очікувати масового друку складних органів для трансплантації поки не варто.

Джерело: ITC.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я