Американський вірусолог назвав відмінності «Дельта»-штаму від інших

66

Штам «Дельта» є заразнішим та краще відтворюється в верхніх дихальних шляхах, що викликає проблему саме у нещеплених людей. Про це заявив доктор філософії, професор вакцинології з Медичної школи Ікана на горі Синай Флоріан Краммер під час інтерв’ю у програмі «Medicine and the Machine», пише видання Medscape.Ведучий програми генетик і кардіолог Ерік Тополь поставив Флоріану Краммеру питання щодо «Дельта»-варіанту коронавірусу та його відмінності від інших штамів.

Краммер підкреслив, що «Дельта»-штам є іншим, у порівнянні з іншими варіантами коронавірусу. За його словами, більшість штамів, що з’явилися з кінця 2020 року, мали переваги з точки зору поширення, зокрема «Альфа».

«Варіант «Альфа» вже мав високу заразність, але «Дельта» набагато більш заразна, ніж «Альфа». Це одна з проблем, з якими ми стикаємося», – сказав вакцинолог.

Дізнавайтеся більше: Визначати, який штам коронавірусу у кожного пацієнта, не потрібно – Сергій Дубров

Вчений зазначив, що при розгляді імунної відповідь, яка завжди була під питанням у зазначених штамах, варіант «Дельта» особливо не виділяється. Повідомляється, що імунну відповідь не можна порівнювати зі штамом «Бета» B.1.351, який викликав величезне збільшення титрів антитіл.

«Дельта впливає на це, але не так сильно. Таким чином, просто дивлячись на нейтралізуючу активність, ви не будете думати, що вірус викликає проблеми у вакцинованих людей. Але здається, що він більш заразний і краще відтворюється в верхніх дихальних шляхах. Це викликає проблему саме у нещеплених людей», – резюмував Краммер.

Нагадаємо, що «Дельта»-штам став домінувати, а ефективність вакцин знизилася. У Сполучених Штатах дослідження, у якому взяли участь понад 4 тисячі медичних працівників, показало, що ефективність вакцин від фармвиробників Pfizer і Moderna проти коронавірусної інфекції впала з 91% до 66%.

Раніше стало відомо, що у США експерти спрогнозували п’ять сценаріїв, коли захворюваність на штам «Дельта» досягне піку.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я