12% пацієнтів, виписаних після стаціонарного лікування COVID-19, помирають вдома. Чи намагається держава змінити ситуацію?

1516

Чим більшою стає кількість людей, що перемогли COVID-19, тим очевиднішим є факт, що виписатися з лікарні живим ще не означає одужати. Лікарі б`ють на сполох: постковідний синдром не лише ускладнює життя , але іноді навіть призводить до смерті. Це доводить проведене нещодавно спостережне ретроспективне когортне дослідження, в якому взяли участь 47 780 осіб (середній вік 65 років, 55% чоловіків), які мали лабораторно підтверджений COVID-19 та лікувалися в стаціонарі до 31 серпня 2020 р.

12% пацієнтів, виписаних після стаціонарного лікування COVID-19, помирають вдома. Чи намагається держава змінити ситуацію?

Середній період спостереження за станом пацієнтів становив 140 днів. Результати вразили: майже третина осіб потребувала повторної госпіталізації (14 060 з 47 780), а 12% після виписки померли (частота цих подій була в 3,5 раза вище для групи потворної госпіталізації).До того ж постковід у осіб віком <70 років перебігав значно тяжче, ніж у пацієнтів старше 70 років.

Попри те, що це спостереження проводилося в Великій Британіїї, ситуація в Україні така ж сама сумна. І щоб запобігти інвалідизації та смерті українців після перпенесеного коронавірусу, Міністерство охорони здоров’я шукає можливості забезпечити таким пацієнтам безкоштовне доліковування. Амбулаторні та стаціонарні медичні послуги оплачувате лікарняним закладам НСЗУ, розповіла в ефірі програми «Зворотній зв’язок» на телеканалі «Україна 24» а заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Для розробки такого постковідного реабілітаційного пакету навіть створили робочу групу. У цей пакет мають намір включити також відновлення в санаторіях МОЗ. Їх чимало в Україні, і до того ж вони мають досить широкий спектр спеціалізацій. Ідея дуже хороша, і дуже хочеться сподіватися, що її не зведуть нанівець надто довгим погодженням в чиновницьких кабінетах.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я