Посилити відповідальність за шкоду, завдану медикам

Харківщина: Ярмарок лікарів: хто за кого конкурує?
21/04/2017
Буковина: Майбутнє за персоніфікованою онкологією
21/04/2017

Посилити відповідальність за шкоду, завдану медикам

Група народних депутатів 5 квітня зареєст­рувала проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» (№6288), яким пропонується посилити кримінальну відповідальність за посягання на життя і здоров’я медичних і фармацевтичних працівників, а також інші злочини, спрямовані на перешкоджання здійсненню професійної діяльності.

У пояснювальній записці до проекту заз­начено, що, незважаючи на передбачені законодавством права працівників охорони здоров’я, в Україні відсутня кримінальна відповідальність за захоплення їх у заручники, погрозу або насильство над ними. Це, на думку ініціаторів законопроекту, свідчить про незахищеність медичних і фармацевтичних працівників перед загрозами заподіяння шкоди їх життю і здоров’ю під час виконання професійних обов’язків. «Тільки протягом 2002-2012 років в Україні було зареєстровано 192 злочини, скоєні проти життя та здоров’я медичних працівників під час виконання службових обов’язків», — зазначено в документі.

Проект Закону передбачає позбавлення волі на строк від 9 до 15 років, а також довічне ув’язнення за вбивство або замах на вбивство медичного і фармацевтичного працівника під час виконання професійних обов’язків, а також від 8 до 15 років позбавлення волі за захоплення його в заручники. Погроза вбивством фармацевтичному або медичному працівнику та нанесення тяжких тілесних ушкоджень для того, щоб перешкодити виконанню професійних обов’язків, каратиметься арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років. Умисне нанесення побоїв і тілесних ушкоджень легкого і середнього ступеня тяжкості передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень — позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

За матеріалами ІА «Інтерфакс- Україна» та офіційного сайту ВРУ

Схожі матеріали

Залиште коментар