ЖИТОМИРЩИНА: ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ СТАЛА КЛІНІЧНОЮ

2491

Житомирській обласній дитячій лікарні присвоєно звання клінічної. Про це 29 січня повідомив журналістам і громадськості головний лікар лікарні Віктор Марченко.
За його словами, відповідний наказ ще 12 грудня минулого року підписала віце-прем’єр-міністр України Раїса Богатирьова.
За які такі заслуги? Із цим питанням «ВЗ» звернулося до завідувача хірургічного відділення Житомирської клінічної лікарні, доцента кафедри дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти, доктора медичних наук Петра Русака. Ось що він розповів:
— У 2000 році хірурги нашої лікарні стали проводити лапароскопічні операції дітям. Щоб освоїти їх, лікарям доводилося переймати безцінний досвід у клініках Москви, Польщі, Німеччини, Швеції. Через 4 роки, враховуючи набутий нами досвід, Академія післядипломної освіти запропонувала відкрити філію кафедри дитячої хірургії в нашій лікарні.
За 7 років у нас пройшли навчання 167 фахівців із 26 областей країни. По даній тематиці наші фахівці отримали 13 патентів на винаходи і видали 5 монографій, успішно захистили одну докторську і дві кандидатські дисертації. Закріпивши за собою першість у даному напрямку, ми передаємо досвід колегам і продовжуємо вчитися самі. За допомогою лапароскопії нам вдалося знизити відсоток післяопераційної летальності і набагато зменшити кількість діагностичних помилок у маленьких пацієнтів. Ми не зупиняємося на досягнутому: на даний час у лікарні облаштовується нова операційна, де проводитиметься весь комплекс малоінвазійних втручань.
— Наша лікарня — у першій десятці по проведенню найбільш цікавих і складних операцій по Україні, — каже дитячий хірург із 40-річним стажем Олег Костянтинович Биков. — А по лапароскопічним операціям — вона одна з перших. Тому лікарня заслужено отримала звання клінічної.
За словами головного лікаря Житомирської обласної клінічної дитячої лікарні Віктора Марченка, із самого першого дня роботи закладу (28 років тому) колектив був націлений на високопрофесійний підхід, впровадження нових технологій, підходів та напрямів. Лікарі активно співпрацювали з науковими установами України, Росії та Європи, вивчали зарубіжний досвід і ніколи не зупинялися на досягнутому. А, крім того, на Житомирщині з давніх пір була сильна професійна база педіатрії, і колективу просто необхідно було продовжувати розпочату справу.
— Присвоєння нашій лікарні звання клінічної — це, перш за все, велика відповідальність і високі вимоги, — наголосив Віктор Марченко. — Це багато до чого зобов’язує.
Юлія МЕЛЬНИЧУК,
спеціально для «ВЗ», Житомир

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я