Запорізькі кардіохірурги вперше в регіоні застосували методику «вищого пілотажу»

2018

У квітні кардіохірурги Запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію пацієнтові з гіпертрофічною кардіоміопатією. 

Фахівці спільно з Костянтином Руденком, д.мед.наук, Заступником директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова виконали втручання за методом Паоло Феррацці. Костянтин Володимирович особисто переймав цінний досвід у італійського кардіохірурга, автора революційної методики, і поділився її тонкощами з колегами, розповіли в прес-службі Запорізької обласної лікарні.

Такі надскладні операції проводяться в провідних кардіоцентрах світу. В Україні ця методика застосовувалася лише в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Києві. Нещодавно кілька показових операцій провели в Черкасах, Вінниці та Хмельницькому. Сьогодні до числа топових центрів приєдналася Запорізька обласна лікарня.

Гіпертрофічна кардіоміопатія – це вроджена патологія, яка в 50% випадках передається від матері до дитини на генному рівні. Відбувається порушення побудови міжшлуночкової перегородки в серці, вона збільшується в розмірах, також неправильно розвивається мітральний клапан. Небезпека хвороби в тому, що серце може зупинитися в будь-яку хвилину через обструкцію в вихідному тракті лівого шлуночка. Як відзначають фахівці, найчастіше це відбувається при фізичних навантаженнях.

Прикладом можуть слугуватиті резонансні випадки раптової смерті, про які ми дізнаємося зі ЗМІ, коли гинуть школярі під час уроку фізкультури або спортсмени на тренуваннях, змаганнях. Підступність хвороби в тому, що люди довгі роки можуть жити звичайним життям і не відчувати дискомфорту, навіть не підозрюючи, що у них є така патологія, . Допомогти пацієнтам з високим ризиком раптової смерті можна за допомогою цієї революційної методики – операції Феррацці.

За словами Костянтина Руденка, завдання фахівців під час втручання відновити правильну внутрішньосерцеву анатомію, звільнити тракт лівого шлуночка і провести пластичну реконструкцію мітрального клапана.

«Ця оригінальна методика розроблена моїм італійським вчителем професором Паоло Феррацці. Зараз він очолює провідний європейський центр в м. Монца (Італія). Три роки тому ми почали імплементувати цю методику в Україні і вже провели близько 200 корекцій, – розповідає Костянтин Володимирович. – Запорізький кардіоцентр є одним з кращих в Україні і рівень підготовки кардіохірургів тут дуже високий. Тому ми спільно з ними сьогодні прооперували 30-річного пацієнта і успішно виконали корекцію патології».

Як стверджують хірурги, нова методика дозволяє вивести пацієнта із зони ризику раптової смерті, подовжити життя і поліпшити його якість. І що дуже важливо – такі операції стають доступними на регіональному рівні.

«Зараз в нашому центрі виконується клапанна, коронарна, симультанна хірургія будь-якої складності. Завдяки сьогоднішньому безпрецедентному досвіду відтепер ми зможемо на місцевому рівні надавати допомогу європейського рівня пацієнтам з гіпертрофічною кардіоміопатією, – коментує В’ячеслав Осауленко, завідувач відділенням кардіохірургії Запорізької обласної лікарні, к.мед.н., головний позаштатний серцево-судинний хірург Департаменту охорони здоров’я ЗОДА. – Я дуже вдячний Костянтину Володимировичу за його ініціативу. Ми давно і плідно співпрацюємо з інститутом серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова, але проводимо в нашій лікарні настільки унікальну операцію вперше – це хірургія вищого пілотажу».

Як розповіли фахівці, через добу після операції пацієнт перебував в стабільному стані, його самопочуття в нормі. За даними контрольної ехокардіоскопії його серце працює правильно.

Єва Миронова, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я