Запоріжжя: Унікальна методика врятує від інвалідності

587

переломНещодавно на базі відділення ортопедії, артрології і спортивної травми КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» була проведена перша в області операція по відновленню акроміально-ключичного суглоба під артроскопічним контролем. Розповісти про деталі ми попросили завідувача кафедри травматології і ортопедії Запорізького державного медичного університету, професора, доктора медичних наук, ортопеда-травматолога вищої категорії Максима Головаху.

ВЗ Наскільки поширені патології акроміально-ключичного суглоба?

— Вивихи акроміального кінця ключиці посідають 3-е місце за частотою й зустрічаються майже у 26% випадків від усіх вивихів. Це ушкодження в основному трапляється у людей працездатного віку — від 20 до 50 років. Нерідко патологія, незважаючи на характерні симптоми і поширеність цієї травми, своєчасно не розпізнається людиною. А головне й найнебезпечніше — недооцінюється тяжкість ушкодження, яке може спричинити втрату працездатності. Зволікання з лікуванням чи виявлення патології на пізній стадії призводить до значних дегенеративно-дистрофічних змін суглоба.
Останнім часом у практиці лікування подібних ушкоджень широко застосовуються і мають успіх методики, що дозволяють відновити акроміально-ключичний суглоб за допомогою невеликого хірургічного доступу. Однією з таких є методика внутрішнього «ґудзика», яка ґрунтується на реконструкції зв’язок акроміально-ключичного суглоба з використанням міцних ниток, що не розсмоктуються.

ВЗ У чому ж перевага проведення операції під артроскопічним контролем?

VZ-21-22 2015_Страница_13_Изображение_0001Максим ГоловахA, завідувач кафедри травматології і ортопедії Запорізького державного медичного університету, професор, доктор медичних наук, ортопед-травматолог вищої категорії
— Виконання операції на акроміально-ключичному суглобі та його наступне відновлення під артроскопічним контролем дозволяє значно знизити травматичність втручання, зменшити час його проведення і скоротити термін госпіталізації пацієнта. До того ж артроскопічне устаткування дозволяє максимально точно встановити фіксатор.

Після проведеної нами операції пацієнт уже на другу добу виписався з клініки і зараз проходить реабілітацію в домашніх умовах, крім того, невеликі артроскопічні проколи не залишають шрамів. Курс післяопераційного відновлення складає 2 місяці, після чого хворий повернеться до повноцінного активного життя. Вважаю, що проведення такої унікальної операції у відділенні ортопедії, артрології і спортивної травми нашої лікарні — досить серйозне досягнення й показник високого рівня фахівців та відділення в цілому.

Олена Петренко, власкор «ВЗ», м. Запоріжжя

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я