Внутрішньолікарняні інфекції в Україні не помічають?

1064

doctors2Учасники міжнародного конгресу «Людина та ліки», котрий відбувся в Києві, дійшли висновку щодо необхідності об’єктивної реєстрації нозокоміальних (внутрішньолікарняних) інфекцій.

Як зазначила завідувачка бактеріологічної лабораторії ДУ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Глушкевич, офіційна державна статистика захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ) не відображає реальної картини. Зокрема за 2015 рік зареєстровано лише трохи більше 4,5 тис. випадків (із них 32,4% — післяопераційні ускладнення, 24,5% — гнійно-септичні інфекції новонароджених і породіль, 11,3% — інфекції шкіри та підшкірної жирової клітковини, 10% — сечових шляхів, 5,3% — органів дихання, 22% — інші інфекції). Хоча, наприклад, за оціночними розрахунками Національного університету «Києво-Могилянська академія», частота виявлення ВЛІ в Україні може сягати 900 тис. випадків.

«З огляду на світовий показник захворюваності на ВЛІ, оприлюднений ВООЗ, реальна ситуація в Україні може бути набагато гіршою», — зазначила начальник Управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України Олена Фенюк. Порівнюючи ж статистичні дані США, ЄС та України щодо нозокоміальної інфекції, можна зробити висновки, що в нашій країні ця поширена в усьому світу проблема… відсутня.

За матеріалами Державної санітарно-епідеміологічної служби України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я