Українські лікарі поділились досвідом із європейською спільнотою хірургів

135

На конференції у Празі хірурги зі всього світу обговорювали, як діяти військовим лікарям, травматологам під час воєнних дій, терактів та стихійних лих, коли треба приймати сміливі та швидкі рішення при обмежених ресурсах, обмеженому часі та великій кількості пацієнтів.

На конференції Європейської спілки хірургії травми та екстреної хірургії (ESTES) заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський та керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Олександр Данилюк розповіли про зібрану статистику причин смертності під час російсько-української війни.

1100 учасників з 62  країн світу обговорювали на конференції у Празі, як краще діяти лікарям під час травм та поранень, рятувати життя військових під час збройних сутичок та воєн.

Україна володіє унікальним досвідом співпраці в одній команді медиків разом з військовими, цивільними та волонтерами в умовах війни.

«Це наш обов’язок – поділитися зі світовою спільнотою нашим досвідом, як вирішувати проблеми, що постають у 21 столітті перед екстреною хірургією”, – говорить керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Олександр Данилюк.

Є користь від обміну досвідом із провідними колегами і для українських лікарів. Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, саме після прослуховування одного з виступів Тіни Гаардер про теракт в Осло у 2011, вдалось змінити надання медичної допомоги в Україні при масових нещасних випадках. Зокрема, цей досвід вдалось використати при роботі медиків на Майдані.

“Після презентації Тіни Гаардер у 2012 році в Київській міській клінічній лікарні №17, де я на той час працював, ми провели підготовку до подібного сценарію, адже розуміли, що недостатньо готові до таких ситуацій. Ці знання і тренування стали вирішальними для роботи лікарні під час Євромайдану. Уже в 2014 я доповідав на цій конференції про те, як ми надавали допомогу на Майдані”, – розповів Олександр Лінчевський.

Конференція Європейської спілки хірургії травми та екстреної хірургії (ESTES) – це щорічна наукова конференція присвячена викликам та здобуткам екстреної хірургії у світі.

Джерело: moz.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я