Тернопільщина: Щоб збільшити шанси на життя

582

VZ 45-46_2015_Страница_15_Изображение_0002Кількість новонароджених, які, щойно з’явившись на світ, потребують посиленої уваги лікарів, на жаль, залишається великою. Їх шанси на життя часто залежать від рівня медичної допомоги, котра надається у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених. Таке відділення у Тернопільській обласній дитячій лікарні було відкрите ще в 1997 р., згодом у зв’язку із постійно зростаючим навантаженням його розширили. Проте з часом і застаріла апаратура, й умови перебування дітей перестали відповідати сучасним вимогам, тож постало питання про реконструкцію відділення. Ремонтні роботи, які тривали з 2010 р., через нестачу грошей були призупинені, а в цьому році їх вдалося завершити.

VZ 45-46_2015_Страница_15_Изображение_0001Григорій КОРИЦЬКИЙ, головний лікар Тернопільської обласної дитячої лікарні, Заслужений лікар України
Увідділенні інтенсивної терапії отримують допомогу новонароджені з тяжкими вродженими та набутими інфекціями, немовлята, що народилися в стані глибокої асфіксії, діти з вродженими вадами, з екстремально низькою масою тіла та після оперативних втручань. Усі вони потребують особливих умов догляду, які забезпечують завдяки використанню відповідної апаратури.

У структурі відділення працює виїзна неонатальна бригада, котра надає екстрену медичну допомогу дітям із пологових відділень Тернопільського регіону.

Щороку відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні приймає майже 250 новонароджених з усієї області. На сьогодні воно стало одним із кращих в Україні, оскільки відповідає стандартам Європейської асоціації неонатологів.

Приміщення розділене на дві зони: в одній розміщено палати інтенсивної терапії для малюків, в іншій — кабінети медперсоналу, виїзної неонатальної бригади, молочна кухня та три експрес-лабораторії, де проводиться цілодобовий моніторинг біохімічних показників крові пацієнтів. Окрему кімнату обладнано для розміщення апаратури, за допомогою якої проводять централізовану подачу кисню.

Завдяки тривалій співпраці з волонтерами, Благодійним фондом підтримки науки і культури м. Гамбург (Німеччина) та Канадським фондом «Діти Чорнобиля» відділення розжилося й сучасною апаратурою. Найбільша гордість — новий кювез для виходжування немовлят вартістю 45 тис. Євро, який надіслали доброчинці з Канади. Уже кілька років неонатологи Тернопільщини виходжують дітей з екстремально низькою масою тіла — щороку народжується 70-80 таких немовлят. Цей процес тривалий і потребує високої кваліфікації, яку мають лікарі відділення, адже вони систематично проходять стажування й підвищують свій професійний рівень у клініках Польщі, Німеччини, США та кращих дитячих медичних закладах Києва.

День перебування й лікування дитини у відділенні інтенсивної терапії новонарод­жених обходиться в середньому у 1,5-3 тис. грн.

За нинішньої фінансової скрути не кожна сім’я спроможна віднайти таку суму. Але завдяки соціальному проекту, ініційованому Тернопільською обласною радою, лікарня практично повністю забезпечена ліками до кінця цього року. Понад сотню найменувань лікарських засобів маленькі пацієнти всіх стаціонарних відділень отримують безкоштовно.

І медики, і хворі дуже вдячні владі, місцевим і закордонним благодійникам, які не забувають про потреби лікарні та піклуються про здоров’я дітей.

Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ», м. Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я