РОЗБУДОВА МЕРЕЖІ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ ПІЛОТУЄ З ХЕРСОНЩИНИ

1310

«Херсонщину буде залучено як модель пілотного проекту для розбудови реабілітаційних центрів в інших регіонах України», — про це заявила Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки в Генічеський район.

Раїса Богатирьова відвідала Міжнародну клініку відновного лікування професора Володимира Козявкіна «InterMedicalEcoCity», ознайомилася з ходом будівництва та перспективами унікального мультифункціонального реабілітаційного центру, перша черга якого вже збудована.

У робочій поїздці міністра супроводжували президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк, перший заступник голови облдержадміністрації — керівник апарату В’ячеслав Білий, начальник управління охорони здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко.

Через півтора року, коли медичне Еко-місто запрацює на повну потужність, заклад зможе приймати на лікування, реабілітацію та оздоровлення до 1000 пацієнтів щодня. Раїса Богатирьова впевнена, що потреба у створенні в Україні потужного реабілітаційного центру дуже велика. Адже громадянам, які мають захворювання нервової системи, необхідна вчасна та якісна реабілітація. Інтенсивний розвиток цього напряму, за її словами, дозволить набагато зменшити витрати на лікування хворих, знизити рівень інвалідності, прискорити відновлення працездатності.

«InterMedicalEcoCity» є інноваційним медичним пілотним проектом, науково-методичний супровід якого здійснюють Національна академія медичних наук України та Міжнародна клініка відновного лікування професора Володимира Козявкіна (автор методики інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації). Метод Козявкіна — високоефективна технологія лікування пацієнтів із дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом, наслідками травм та органічного ураження нервової системи. Понад 20 тисяч пацієнтів, включаючи 8 тисяч хворих із Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, США та багатьох інших країн світу, пройшли курс реабілітації за цією системою. Слід відзначити, що серед пацієнтів понад 60% — наші, українські, діти. Четверту частину з них проліковано безкоштовно. Ведеться наукова співпраця з Каролінським інститутом (Швеція), Мюнхенським дитячим реабілітаційним центром, Токайським університетом (Японія), Центром здоров’я дітей Російської академії медичних наук тощо. На базі клініки створено Східноєвропейську академію дитячої інвалідності, яка є філією академії дитячої інвалідності у Швеції.

У природно-лікувальних умовах Арабатської Стрілки, що на Херсонщині, ефективність цієї методики значно підвищиться, оскільки ця місцевість має унікальне поєднання природно-кліматичних умов, термальних мінеральних вод та лікувальних грязей.

Детальний план забудови Арабатської Стрілки вже розробив Український державний НДІ проектування. Тут будуть використовуватися енергозберігальні технології (енергія сонця і вітру). Виконання цього проекту дасть поштовх у розвитку Півдня України, створить тисячі нових робочих місць, об’єктів соціального призначення, транспортної інфраструктури, сприятиме формуванню сучасного спеціалізованого курорту.

Крім того, в рамках цього візиту до Херсонської області було підписано Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією та Національною академією медичних наук України про надання високо-спеціалізованої медичної допомоги жителям Херсонської області, яку вони отримуватимуть у 28 медичних закладах Академії за кошти, виділені з державного бюджету. Таким чином, Херсонщина отримала 1060 квот на безкоштовне лікування в медичних закладах Академії.

Зоя ДЕМЧЕНКО, власкор «ВЗ», м. Херсон

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я