Рівненщина: Українські ортопеди провели показові операції в Китаї

1834

VZ-25-26_2016_Страница_15_Изображение_0005Медики Рівненської обласної клінічної лікарні налагоджують співпрацю з колегами з Китаю. Здійснивши кілька робочих візитів до Піднебесної та ознайомившись з організацією тамтешньої галузі охорони здоров’я, вони дійшли висновку, що професійним рівнем китайцям не поступаються. А ось за матеріально-технічною частиною з ними, на жаль, зрівнятися важко. 

Основу для дружньої співпраці нашого лікувального закладу з китайською клінікою було закладено ще торік, коли завдяки професійним зв’язкам завідувача Центру травматології, ортопедії та вертебрології РОКЛ, головного позаштатного ортопеда-травматолога управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Валентина Піонтковського у нас вперше побували головний ортопед-травматолог Китаю професор Цанг і представник університетської клініки провінції Хебей професор Хо. Тоді ж із робочим візитом до Китаю делегували своїх фахівців і ми. Відтоді зв’язки з китайськими медиками не переривалися. Цього року ми отримали від професора Цанга запрошення взяти участь у ІІІ Інтернаціональному конгресі травматологів та Ортопедичному форумі, які пройшли в місті Шицзячжуан.

VZ-25-26_2016_Страница_15_Изображение_0001Іван ЗИМА, головний лікар КЗ «Рівненська обласна клінічна лікарня» РОР
Валентин Піонтковський і ще один український фахівець, доцент кафедри травматології та ортопедії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Адріан Філь, котрий теж був у складі нашої делегації, провели в Китаї низку показових оперативних втручань із заміни суглобів, а також розповіли на конгресі про власні напрацювання і результати української лікувальної практики.

Було дуже цікаво дізнатися, як функціонує медична галузь Китаю. Ми ознайомилися з роботою університетської клініки провінції Хебей — величезного медичного закладу на 3 тис. ліжок, понад 2 тис. з яких ортопедо-травматологічного профілю. Ця клініка — державна, і нас вразило її наповнення медичним обладнанням: високотехнологічним і найсучаснішим. У закладі розгорнуто 38 потужних травматологічних операційних залів, і в кожному з них є ЕОП, МРТ, КТ, увесь необхідний інструментарій і матеріали, забезпечено кондиціонування повіт­ря. Велика увага приділяється й створенню належних умов для роботи медичного персоналу. Так, наприклад, в оперативному блоці виділено цілий поверх, де лікарі між операціями можуть відпочити чи поїсти.

У самій клініці зроблено сучасні ремонти, палати чисті, але щодо дотримання санітарних норм, то, на мою думку, у нас із цим знач­но краще. У Китаї в одній палаті перебувають і чоловіки, і жінки, і діти. Хворі лежать навіть у коридорах на ліжках, що стоять уздовж стін. Практично біля кожного пацієнта — двоє-троє відвідувачів. Загалом у Китаї медичну галузь утримує держава, забезпечуючи хворих безоплатними медичними послугами та медикаментами. Проте є момент і співфінансування. Тобто держава гарантує пацієнтам лише певний обсяг послуг. Якщо ж вони хочуть отримати їх більше або вживати кращі ліки, тоді мусять доплачувати. Офіційна заробітна плата тамтешніх лікарів становить приблизно 1 тис. дол. Її розмір залежить від кваліфікаційної категорії фахівця та кількості проведених втручань. Крім того, у Китаї прийнято «дякувати» лікарям грошима за виконану роботу.

Ми відвідали також одну з приватних лікарень Double Medical у м. Чжанчжоу. Як і державна, вона оснащена за останнім словом медичної науки, але в ній, на відміну від державної, створено комфортніші умови для пацієнтів. Ще ми побували на заводі Double Medical у м. Сямень, де виготовляють металоконструкції та інструменти для травматології. Це досить потужне виробництво, що експортує свою продукцію в багато країн Азії та Європи.

Поїздка до Китаю видалася надзвичайно цікавою та насиченою, нас приймали дуже гостинно — як дорогих друзів. А професор Цанг пообіцяв знову приїхати в Рівне вже в серпні цього року. Впевнений: у нас знайдеться ще чимало цікавих тем для спілкування та обміну досвідом, який, без сумніву стане цінним і корисним надбанням як для рівненських, так і китайських лікарів.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я