Рівненщина: Створено спеціалізований інсультний блок

957

strokeУ Дубенській центральній районній лікарні на Рівненщині відкрили спеціалізований блок для пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу. У такий спосіб тут намагаються поліпшити якість надання медичної допомоги хворим на інсульт. 

Мозковий інсульт — одна з основ­них причин смертності та інвалізидації людей в усьому світі. Експерти ВООЗ передбачають, що в найближчі десятиліття рівень поширеності судинної патології постійно зростатиме. Таку тенденцію помічають і медики Дубенського району: у 2013 р. в неврологічному відділенні Центральної районної лікарні було проліковано 205 пацієн­тів з інсультом, а в 2014 р. — уже 211. Тож для забезпечення висококваліфікованої медичної допомоги в лікарні на базі неврологічного відділення було вирішено створити інсультний блок — лікування хворих із судинною патологією в спеціалізованих палатах суттєво підвищує рівень виживаності та зменшує в майбутньому показник інвалідизації.

VZ 7-8 2016_Страница_17_Изображение_0004Вікторія Кирилюк, лікар-невролог Дубенської центральної районної лікарні
Задумане вдалося реалізувати менше ніж за півроку: влітку 2015 р. було виділено приміщення, проведено його ремонт, встановлено устаткування, й уже на початку жовтня інсультний блок прийняв перших пацієнтів. Відтоді тут проліковано 89 хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу.

Спеціалізований підрозділ розрахований на 7 ліжок. Допомогу пацієнтам надає мультидисцип­лінарна бригада фахівців, а завдяки створенню цілодобового медсестринського посту вони перебувають під постійним наглядом медичного персоналу. Хворі надходять в інсультний блок у гострий період захворювання і залишаються тут до поліпшення стану. Потім їх переводять у неврологічне відділення для подальшого лікування та проходження курсу реабілітації. Функції чергового медперсоналу регламентуються розробленими у відділенні «Кроками», які визначають перелік та обсяг дій чергового лікаря й середнього медичного персоналу в умовах інсультного блоку. Така організація роботи дає змогу швидко реагувати на зміни стану пацієнта і вчасно надавати необхідну допомогу. Завдяки цілодобовому спостереженню й ранній активізації хворих вдається запобігти тяжким ускладненням: тромбоемболії легеневої артерії, інфаркту міокарда, застійним проявам у легенях, а також знизити ступінь неврологічного дефіциту.

Новий підрозділ повністю укомплектовано засобами для надання ургентної медичної допомоги. А після того, як у Дубенській ЦРЛ з’явився комп’ютерний томограф, стала можливою візуалізація інсульту з диференціацією на геморагічний та ішемічний. Найближчим часом планується впровадити й процедуру тромболізису, тим більше, що відповідними препаратами лікарня забезпечена.

Водночас для успішної діяльності спеціалізованого інсультного блоку його необхідно оснастити спеціальною апаратурою, зокрема моніторами для постійної динамічної діагностики функціонування серцево-судинної та дихальної систем. Це дасть змогу суттєво підвищити якість надання медичної допомоги пацієнтам з інсультом.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я