Рівненщина: Майстер-класи від світила травматології

2350

VZ_19-20_2016_Страница_14_Изображение_0003Аби наблизити рівень української медицини до європейських стандартів, слід використовувати всі шанси для навчання та переймання досвіду у зарубіжних колег. Такі можливості шукають у Рівненській обласній клінічній лікарні, проявляючи ініціативу та запрошуючи до себе фахівців світового рівня.

VZ_19-20_2016_Страница_14_Изображение_0004Валентин ПІОНТКОВСЬКИЙ, завідувач Центру ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний ортопед-травматолог управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, кандидат медичних наук
На наше запрошення вперше в Україну приїхав ортопед-травматолог з Німеччини, лікар зі світовим ім’ям Евальд Герінг. Візит фахівця такого рівня не міг залишити байдужими лікарів-травматологів, тож, аби взяти участь у його майстер-класах на базі нашого Центру ортопедії, травматології та вертебрології, у Рівне приїхало чимало колег з різних міст, зокрема Києва, Львова, Чернівців, Кривого Рогу. Працюючи поруч з професором, усі ми мали нагоду перейняти його цінний досвід, порівняти методики, які використовуємо у своїй практиці. Цікаво було дізнатися, чи є кардинальні відмінності в окремих хірургічних маніпуляціях, у вирішенні певних вузьких питань. Евальд Герінг має величезний досвід у галузі ортопедії, тож оперувати безпосередньо під його керівництвом було дуже цікаво та корисно.

Разом із фахівцями Центру професор виконав шість оперативних втручань з приводу ендопротезування колінних і кульшових суглобів, патології хребта. Він презентував нові системи імплантів для ендопротезування колінних і кульшових суглобів, показав власну методику оперативного втручання на хребті із заднього і переднього доступу. Звичайно, ми також проводимо такі операції, але імпланти й методики суттєво різняться. Тож у свою чергу поділилися з німецьким колегою власними напрацюваннями.

Приємно, що Евальд Герінг високо оцінив фаховий рівень лікарів нашого Центру і запросив на стажування до Німеччини. Також він запевнив, що й надалі допомагатиме нам у діагностиці та лікуванні ортопедичної патології. До речі, професор пообіцяв невдовзі знову приїхати в Рівне, оскільки цього разу, зважаючи на обмаль часу, не мав можливості проконсультувати всіх бажаючих пацієнтів. Тож наша співпраця триватиме.

Це важливо, адже ми хочемо, щоб українська медицина відповідала європейським нормам, стандартам і протоколам. А для професійного розвитку та зростання не можна працювати у вузькому, закритому середовищі, навпаки, треба розширювати коло спілкування, включаючи до нього колег з інших країн. Тільки так вдасться піднятися на вищий рівень, стати одними з кращих.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я