Рівненщина: Економія на… повітрі

810

oxygen-diminishes-heart-regenerationУ відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації) Рівненської обласної клінічної лікарні встановлено єдину в Західному регіоні України автономну станцію медичних газів. Це дасть змогу значно підвищити рівень надання допомоги і, до того ж, економити близько 40 тис. грн на рік.

Ще 10 років тому, під час реконструкції відділення, було розведено газопровід у всі палати й обладнано приміщення спеціально під систему газопостачання. Проте завершити ці роботи та придбати необхідне дороговартісне устаткування донедавна ніяк не вдавалося. І лише наприкінці минулого року з обласного бюджету виділили необхідні кошти в розмірі 2 млн грн. У січні 2016 року у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації) було введено в експлуатацію автономну систему газопостачання, яка забезпечує безперебійну подачу газів (кисню, стисненого повітря, вакууму), необхідних для лікування та підтримання життєдіяльності хворих.

VZ 13-14_2016_Страница_13_Изображение_0001Анатолій МЕЛЬНИЧУК, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації) Рівненської обласної клінічної лікарні
До цього часу обласна клінічна лікарня отримувала кисень від централізованої кисневої станції і мала із цим певні проблеми, адже дорогою до пацієнта його втрати сягали майже 50%. До того ж, тиск подачі кисню був недостатнім для роботи наркозно-дихальної апаратури, тож п’ять дорогих сучасних апаратів ШВЛ, наявних у відділенні, роками простоювали без діла. Оскільки потреба пацієнтів в таких приладах є постійною, їх життєдіяльність підтримувалася за допомогою старої апаратури, що знижувало рівень надання допомоги тяжкохворим, а часом і зменшувало їх шанси на одужування.

Тепер про ці проблеми медики можуть забути. З новою автономною станцією медичних газів втрати кисню під час транспортування та використання зведено до нуля. А у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (реанімації) створено умови для автономної безперебійної подачі кисню та стисненого повітря з метою проведення ШВЛ та інгаляцій з використанням вакууму відповідно до європейських стандартів.

Система газопостачання відділення складається з трьох апаратів: кисневого генератора з резервуарами для зберігання виробленого кисню, компресора стисненого повітря і вакуумного компресора. Кожен із них має вихід в інтернет, і їх роботу можна відслідковувати з будь-якого місця. Також у відділенні встановлено комп’ютеризовану систему спостереження за процесом вироблення й подачі газів. Станція виробляє кисень з атмосферного повітря, що значно зменшує витрати на лікування пацієнтів. Щомісяця в лікувальному закладі використовується 10-12 тонн кисню. Десяту частину цієї кількості забирає відділення анестезіо­логії та інтенсивної терапії (реанімації).

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я