Рівненщина: Допоміжні репродуктивні технології стають доступнішими

731

На базі Центру репродуктивної медицини Рівненського обласного клінічного лікувально-діаг­ностичного центру ім. В. Поліщука відрито ембріологічну лабораторію. Медики кажуть, що на реалізацію цієї ідеї їм знадобилося цілих 12 років.

Проте тепер бездітним рівненським парам не потрібно їхати в інші міста — пізнати радість батьківства їм допомагатимуть місцеві медики. За словами головного лікаря РОКЛДЦ Романа Шустика, пацієнтам доведеться оплачувати лише витратні матеріали. До того ж медики планують розробити механізм, завдяки якому кожна десята малозабезпечена подружня пара матиме можливість пройти процедуру запліднення безкоштовно. Частково допомагатимуть їм у цьому меценати та благодійники. Пільги також поширюватимуться на переселенців, чорнобильців, соціально-незахищені групи й учасників АТО.

Як розповіла лікар лаборант-генетик Тамара Розумнюк, ембріологічна лабораторія оснащена сучасним дороговартісним обладнанням: інвертованим мікроскопом із мікроманіпуляторами та піпетками, завдяки якому можна бачити прозорі об’єкти, невидимі неозброєним оком; ламінарною шафою, що дає змогу працювати в закритому полі, захищає біологічний матеріал та очищує повітря; інкубаторами для підігріву реактивів, підтримання температурного режиму середовища, необхідного для запліднення яйцеклітини й поліпшення росту і розвитку ембріонів. У малій операційній встановлено гінекологічне крісло, УЗ-апарат із можливістю проведення пункцій та апарат ШВЛ. Окрім процедури заплідення медики планують виконувати також гістероскопії та запровадити згодом лапароскопічні оперативні втручання.

За словами завідувачки Центру репродуктивної медицини РОКЛЦД ім. В. Поліщука Інни Гуценко, проблема безпліддя на сьогодні дуже актуальна. Точної статистики не ведеться ані на Рівненщині, ані в Україні. Але вважається, що 15-25% шлюбів (кожна п’ята подружня пара) є безплідними. Тому медиків Центру чекає складна робота, адже пацієнти вже реєструються в чергу на обстеження та підготовку до запліднення. Перші подружні пари наразі розпочали цей процес, результатом якого має стати нове життя.

Для створення ембріологічної лабораторії на базі РОКЛДЦ ім. В. Поліщука з обласного бюджету було виділено 5 млн грн. Місцева влада підтримала ініціативу медиків щодо запровадження в області допоміжних репродуктивних технологій задля наближення їх до мешканців краю. Як запевнив Роман Шустик, новостворена ембріологічна лабораторія не повинна перетворитися на бізнес-проект, тож і влада, і медики докладатимуть усіх зусиль для того, щоб якомога більше подружніх пар мали змогу за мінімальні кошти або ж безоплатно пройти процедуру запліднення.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ, м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я