Рівненщина: Діаліз став доступнішим

2916

У Рівненській області нині мешкають 154 пацієнти, які потребують пожиттєвої замісної ниркової терапії. І хоча в обласній клінічній лікарні вже 26 років функціонує відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації, проблему не можна було вважати вирішеною, адже хворі з віддалених районів кілька разів на тиждень мусили їхати за сотні кілометрів до Рівного. Та наразі процедура діалізу стає доступнішою для пацієнтів, що мешкають далеко від обласного центру.

Іван ЗИМА, головний лікар КЗ «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради
З 1991 року надання високоспеціалізованої медичної допомоги жителям нашої області, які потребують гемодіалізу, забезпечує відділення інтенсивної терапії екстра­корпоральних методів детоксикації, створене на базі КЗ «Рівненська обласна клінічна лікарня». Але згідно зі стандартами проведення замісної ниркової терапії методом гемодіалізу відстань до діалізного центру не повинна перевищувати 40-50 км. Тож потребувало вирішення питання наближення такої медичної допомоги до жителів віддалених районів області. Й у 2009 році це вдалося частково зробити — було створено філію амбу­латорного гемодіалізу у Сарнах.

Тривалий час нас непокоїла проблема надання діалізної допомоги пацієнтам із Радивилівського району, які є інвалідами І групи та, незважаючи на пору року, змушені долати загалом по 2600 км на процедуру й назад щомісяця. Таких пацієнтів на Радивилівщині нині 9, в згодом буде 11. Відтак у відповідь на обґрунтоване звернення обласного управління охорони здоров’я Рівненська облдерж­адміністрація ухвалила рішення про створення діалізного центру в Радивилові. У Радивилівській районній лікарні виділили необхідне приміщення, а обласна рада допомогла із забезпеченням кадрами. За короткий термін було придбано устаткування та проведено ремонтні роботи загалом на суму майже 2,5 млн грн.

Зокрема, у відділенні встановлено 4 нові сучасні діалізні апарати японського виробництва Surdial X (у перспективі їх має бути 6), які дають змогу на високому рівні проводити гемодіаліз, гемодіафільтрацію, гемофільтрацію. Відділення оснащено новою системою водопідготовки, зав­дяки чому до апаратів подається вода високої якості. Окрім проведення гемодіалізу пацієнтам із термінальною нирковою недостатністю, у новоствореному відділенні надаватимуть допомогу хворим із гострими отруєннями, гострою нирковою недостатністю тощо.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я