Реформа в 9-й запорізькій лікарні: відділення ортопедії заповнюють кабінетами

1331

У Запоріжжі 9-а міська лікарня залишилася без відділення ортопедії. На сьогоднішній день палати колишнього відділення, де пацієнти проходили лікування і тривалу реабілітацію після складних операцій, понуро пустують. Практично весь колектив відділення ортопедії після скорочення розійшовся, в лікарні залишилися одиниці з колишніх співробітників відділення.

Нагадаємо, у КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9» пройшла реорганізація в рамках реформування та оптимізації роботи закладу. Ще в кінці зими було вирішено розформувати відділення ортопедії, з’єднавши його з травматологією. Офіційною причиною такого рішення в міському відділі охорони здоров’я назвали нерентабельність ортопедії.

Як ми повідомляли раніше, головлікар Кирило Нерянов заявив, що це планова реорганізація у зв’язку з реформою. Крім того, незважаючи на річні цифри лікарняної статистики, які стверджують, що середньорічні показники пацієнтів з ортопедії не тільки виконуються, але і перевершують очікування, головлікар лікарні стверджував, що ліжка ортопедії простоюють, тому упор в лікарні робитиметься на ургентне відділення. З 60 місць у палатах ортопедії, обіцяли залишити лише 20, а 70 займуть хворі з травмою. Всього місць на два об’єднаних відділення – 90.

Відзначимо, що в Запоріжжі після звістки про розформування відділення ортопедії міської лікарні №9, здійнялася хвиля обурення. Люди не раз виходили на акції протесту під міську раду, аби довести, що єдине муніципальне відділення ортопедії важливе і воно потрібно місту, адже далеко не кожен запорожець може дозволити собі лікування в приватній клініці. Минуло також засідання комісії з охорони здоров’я, сесія міськради, але все це не принесло результатів. У кінці травня відбудуться громадські слухання з цього питання.

Поки ж ми вирішили з’ясувати, що відбувається в «оптимізованому» відділенні.

Колишній завідувач відділення ортопедії Ігор Анатолійович Руденко:

— Відділення немає, народ розбігся. Щодо громадських слухань, то я не впевнений, що це на щось вплине. Якщо я у цей день матиму вільний час, то прийду, але навряд чи так станеться. Мені здається насмішкою або глузуванням через два місяці після розформування піднімати питання про те, чи потрібно ліквідувати відділення. Я вважаю, що зібрати знову наш колектив не вийде, тому що основний кістяк колективу пішов: хто влаштувався на іншу роботу, хто вдома сидить, один наш співробітник поїхав на завод у Польщу — гайки крутити.

Зараз Ігор Анатолійович приймає пацієнтів в приватній клініці — медичному центр «Лікар», який знаходиться в будівлі Запорізької міської лікарня №9, де орендує приміщення.

— З 28-го березня мене в лікарні на посаді завідувача вже не було, оскільки в силу на той момент вступив наказ про скорочення штату наших співробітників. Більшість палат у колишньому відділенні ортопедії на 4-му поверсі зараз пустують. Медсестри, котрі продовжують працювати на поверсі, кажуть, що кращу сторону — праву по коридору — забрали під кабінети. Співробітники вважають те, що сталося, — моторошно і малозрозуміло, адже безліч людей залишилися без допомоги. Принаймні без доступної за коштами допомоги, адже ціни в приватних клініках на ті ж операції набагато дорожчі, — коментує екс-голова відділення.

За його словами, минулоріч ортопедія Запорізької міської лікарня №9 прийняла 1514 хворих — це не тільки оперовані, а й ті, хто проходив реабілітацію.

Хірург відділення Костянтин Реньов:

— Я пропрацював у відділенні ортопедії 9-ї міської лікарні 25 років і вважаю, що ми були затребувані. Зараз відділення немає, я з колегами працюю у клініці «Лікар». Я не думаю, що громадські слухання повернуть нам відділення, але якщо хоч один чиновник відповість за те, що сталося, — це вже буде результат. Теоретично, звичайно, міська влада все може відновити — це в її силах. За певної політичної волі це можливо, але чи буде вона?..

Зараз відділення пустує. За останніх пару місяців, за словами ортопеда, навантаження було на 10-15% більше, ніж зазвичай. Можливо, тому що багато хто хотів встигнути пройти лікування до закриття.

— Тим не менше, 96 осіб у нас було за три тижні до закриття на 60 ліжках, а зараз просто порожнеча. Кому це потрібно? Пацієнтам? Ні.

Яніна Гладка, операційна медсестра мікрохірургії кисті при ортопедичному відділенні:

— Нас скоротили від 27 березня цього року за ст. 40, п.№1. Зараз я сиджу вдома, поки не працюю. Якусь роботу всім пропонували на інших місцях — зокрема й у «травмі»… Але працювати з таким керівництвом і в такому безладі далеко не всі згодні. До того ж те, що вони пропонували, не завжди відповідало досвіду співробітників. Та що тут говорити? У нас був колектив, і все було добре — ми допомагали, були потрібні. Більше цього немає.

За словами медсестри, більше десяти співробітників відділення залишили стіни лікарні. Продовжують роботу одиниці: кілька медсестер і кистьові хірурги.

— Усі «ургентні» співробітники залишилися на своїх місцях. У нашому ж колишньому відділенні досі працюють всього лише три палатних сестри і одна маніпуляційна. Відділення стоїть майже порожнє. Там перебуває декілька пацієнтів після хірургічних втручань і кілька людей після операцій на кисті. На поверсі ортопедії зараз влаштовують кабінети — там, де були палати для людей, кажуть, розмістять статистику. Ви самі розумієте, що такі приміщення простоювати не можуть, так що чимось займуть.

Віталій Сміян, пацієнт і активіст:

— Відділення більше немає. Те, що було важливим для людей, очевидно, не має значення для представників влади. Громадські слухання призначені на кінець травня в ДК Металургів і ми — пацієнти — прийдемо, тільки сумніваємося, що це якось зарадить. Ми звернулися вже куди могли: до народних депутатів, у генеральну прокуратуру, у нашу прокуратуру, до міськради, облради і так далі — надіслали 14 листів у 14 структур, але не отримали жодної відповіді. Нікого не цікавить те, що в місті закрили єдине муніципальне відділення ортопедії, яке було рентабельним до того ж!

Нагадаємо, що 24 травня пройдуть громадські слухання з приводу реорганізації структурних підрозділів «Запорізької міської багатопрофільної клінічної лікарні №9». Таке розпорядження опубліковане на сайті Запорізької міської ради. Місце проведення ДК «Металургів». Початок о 10:00.

З 28 березня наказ про реорганізацію вступив у силу. Пацієнти, представники створеної ініціативної групи неодноразово виходили на акції протесту і виступали в сесійній залі, вимагаючи зберегти ортопедичне відділення і не скорочувати ліжковий фонд. Але міська влада не дослухалася.

Єва МІРОНОВА, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я