Працівники екстреної служби Львівщини готові до рішучих дій

1202

Надто довго медики ЕМД Львівщини скаржилися на погані умови роботи, але до останнього часу це нікого не хвилювало. Однак після того як нещодавно після зміни у складі кардіологічної бригади помер доволі молодий водій, а самі лікарі після обслуговування 10-12, а подекуди й 15 викликів завершують зміну із гіпертонічним кризом, терпець працівників урвався і вони вирішили вдатися до рішучих дій. На задекларований на цей рік початок реформування ЕМД рядові працівники не покладають жодних сподівань. За їх словами, реформа «первинки» на Львівщині не спрацьовує: машин меншає, лікарі, особливо молоді, звільняються, заробітна плата не тішить. Скажімо, за січень лікар ЕМД вищої категорії отримала 361 грн надбавки до заробітної платні. У середньому, ж лікар швидкої допомоги отримує 6-8 тис. грн, а лікар-початківець взагалі мінімальну зарплатню.

Галина Гук, лікар вищої категорії підстанції №1, співзасновниця первинної організації Вільної профспілки медичних працівників України  КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги»
Від січня на Львівщині вступив у дію наказ, відповідно до якого лікарі, для котрих на зміні на даний час немає вільної машини, повинні перебувати у центральній диспетчерській та виконувати функції лікарів-консультантів, а фельдшери — приймати виклики. Хоча для цього існують окремі посади «фельдшер з прийому викликів» та «лікар-консультант». Керівництво КЗ «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» посилається на брак кадрів, у той же час до профспілки надходить інформація, що бажаючим влаштуватися на ці посади відмовляють через відсутність вакансій.

Словом, як скаржаться медики, більшість працівників швидкої доведені до відчаю і планують відстоювати свої права. 11 лютого відбулася зустріч колективу КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги»  із керівництвом Львівської обласної адміністрації та Департаменту охорони здоров’я. Працівники висунули свої вимоги: покращення умов праці, підняття заробітної платні, зміна керівництва тощо. Очільники Департаменту та області пообіцяли за рахунок оптимізації видатків знайти можливість покращити фінансовий стан закладу. Колектив дав час на виконання бодай найменших кроків до 1 березня 2019 року. За відсутності порозуміння медики були готові вдатися до так званого «італійського страйку» й працювати виключно в рамках своїх посадових інструкцій, а також зупинити роботу на 6 годин.

На щастя, найгіршого розвитку сценарію та колапсу роботи служби вдалося уникнути. За словами лікаря вищої категорії підстанції №1, співзасновника первинної організації Вільної профспілки медичних працівників України  КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги» Галини Гук, колектив переміг, і керівництво області та Департаменту пішло на поступки.

«27 лютого відбулася чергова зустріч керівництва області та Департаменту із колективом, під час якої ми вкотре висунули свої вимоги, — розповідає медик. — Відтак працівникам ЕМД пообіцяли суттєво покращити матеріальне становище за рахунок обласного бюджету: на ремонт рухомого складу кошти вже виділено, проводиться калькуляція коштів, необхідних на пошив форми, обіцяли підняти оплату, а найголовніше – водіям та молодшим медсестрам запланували призначити доплату до заробітної платні у розмірі 2500 грн,  фельдшерам – 3000 грн, а лікарям – 3500 грн. Це питання буде винесено на розгляд наступної сесії Львівської обласної ради 12 березня».

 Більшість колективу була переконана, що обіцянки – порожні, відтак продовжили готуватися до так званого італійського страйку. Однак 28 лютого відбулася термінова зустріч представників колективу з чиновниками Департаменту охорони здоров’я та в. о. керівника КЗ «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ярославом Пилипцем, де домовилися про відтермінування страйку до розгляду питання на обласній сесії, а саме — до 12 березня. Також Ярослав Пилипець пообіцяв і виконав одну із ключових вимог колективу – усунути від виконання обов’язків керівника КП «Львівська станція швидкої медичної допомоги» Наталію Поважук. Виконання решти обіцянок колектив станції ШМД готовий зачекати до сесії обласної ради.

Юлія МАСЮКЕВИЧ, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я