Полтавщина: Оновити устаткування лікарень допомагає місцева влада

959

Попри недостатнє державне фінансування галузі охорони здоров’я, місцева влада на Полтавщині знаходить можливість матеріально підтримувати медичні заклади області. Завдяки цьому багато лікарень та інших медичних установ протягом минулого року придбали нове обладнання, а також змогли вирішити інші наболілі питання.

Алла БРЕДІХІНА, заступник начальника управління — начальник відділу фінансово-економічної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
У народі кажуть: «Відчиняють тому, хто стукає». Ця мудрість підтверджується життям. Зокрема, там, де адміністрації лікарень, керівники відділів охорони здоров’я активно співпрацюють із місцевою владою, доносять до неї свої проблеми, є й результат: остання бере активну участь у вирішенні медичних питань. Наприклад, місто гірників Горішні Плавні у 2017 році одержало за кошти місцевого бюджету близько 100 одиниць обладнання для своїх медичних установ на суму понад 2 млн грн. Зокрема для міської лікарні закупили сучасний цифровий рентгенологічний комплекс, два апарати штучної вентиляції легень, комплект обладнання для артроскопії, дерматоскоп та багато іншого. Міська стоматологічна поліклініка і центр ПМСД можуть похвалитися новенькими службовими автомобілями «Шкода» (вартість одного становить 300 тис. грн), а первинка — ще й сучасним апаратом УВЧ-терапії, шістьма багатоканальними електрокардіографами тощо.

Подарунок «під ялинку» наприкінці року отримала й центральна районна лікарня міста Хорол, і неабиякий — два автомобілі: реанімобіль марки «Сітроен» для транспортування хворих у медичні заклади третинного рівня і санітарний транспорт для щоденного обслуговування своїх пацієнтів. Закупили їх за кошти депутатів Полтавської обласної ради. Проте не тільки цим збагатився медичний заклад у минулому році. Районна, міська ради, а також сільські ради і новостворені об’єднані територіальні громади виділили додатково загалом 4 млн грн на потреби медицини району. За рахунок цього зроблено ремонт у пологовому і дитячому відділеннях лікарні, придбано дві стоматологічні установки, два апарати штучної вентиляції легень, шприц-дозатор для відділення інтенсивної терапії, мікроскопи для клініко-діагностичної лабораторії тощо.

Найвіддаленіший район нашої області — Лохвицький минулого року теж одержав новенький реанімобіль марки «Сітроен», прид­баний за кошти депутатів обласної ради. Його вартість — 1,3 млн грн. Це вирішило проблему доставки тяжкохворих у заклади третинного рівня області. За кошти сільських рад (а це понад 700 тис. грн) ЦРЛ змогла закупити дві сучасні стоматологічні установки, цифрову прис­тавку для флюо­рографа, 13 функціональних ліжок із тумбочками для стаціонару, 31 комплект для робочих місць лікарів: комп’ютери, принтери тощо.

Долучилися до вирішення проблем охорони здоров’я й депутати обласної ради. Минулого року з обласного бюджету на розвиток галузі регіону виділено близько 27 млн грн. Понад 1 млн із них одержала Полтавська обласна станція переливання крові. Її обладнання поповнилося швидкозаморожувачем плазми крові, двома центрифугами — гематокритною та лабораторною, низькотемпературним холодильником та іншим устаткуванням. Полтавський обласний Центр медико-соціальної експертизи за кошти обласного бюджету оснащено 14 комп’ютерами і сервером на суму понад 200 тис. грн, а комунальна установа «Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради — комп’ютерами. Чимало дороговартісного обладнання придбано і для Полтавського обласного шкірно-венерологічного, Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного та Кременчуцького обласного онкологічного диспансерів.

В області триває реалізація проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», і він є для нас потужною підт­римкою. Минулого року на придбання медичного обладнання, комп’ютерної та іншої техніки, технічного забезпечення персоналу первинної ланки для закладів — учасників проекту було спрямовано 7,2 млн дол. Частку цієї суми згідно з угодою профінансували місцеві бюджети. От і напередодні новорічних свят відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського поповнилося ще одним стаціонарним ангіографом останнього покоління фірми Toshibа (аналогів йому поки що немає в Україні). Його вартість — близько 1 млн дол., ще 1 млн грн виділив обласний бюджет на установку й облаштування майданчика для новинки. Новий ангіограф дасть змогу набагато ефективніше лікувати гострі інфаркти міокарда, а зважаючи на те, що їх тепер у відділенні два, з’явилася можливість надавати допомогу хворим цілодобово.

Андрій КОНДРАТЮК, спеціально для «ВЗ», м. Полтава

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я